Gokarty na pedały dla dzieci

Urlop z dzieckiem a gokart na pedały

Kiedy nadchodzi lato, wraz z nim zaczyna się w Polsce sezon urlopowy. Rodzice chętnie zabierają swoje pociechy na różnego rodzaju wycieczki, by poznawały swoją ojczyznę, a także nabrały nieco kondycji fizycznej po długich dniach spędzonych w szkole czy przedszkolu. Wielu rodziców uwielbia jeździć rowerami, jednak martwią się oni, że dłuższa trasa dla dziecka może być wyczerpującą. Niektórzy jednak znaleźli złoty środek na wspólne wycieczki: sprezentowali dziecku gokart na pedały.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas wycieczki rodzinne dziecko podróżuje obok rodziców swoim gokartem. W czym jest on lepszy od zwykłego dziecięcego rowerka? Przede wszystkim w kluczowej kwestii: jest od niego o wiele bezpieczniejszy. Gokart jest w zasadzie niewywrotny i nie wymaga od malucha ciągłego skupienia na tym, co leży na drodze, ani też nieustannego balansowania ciałem. Dziecko może nim jechać podziwiając okolicę i nie stresując się, czy zaraz się nie przewróci. Gokartem można bardzo szybko wejść nawet w ostre zakręty, zabawka pozwala więc na odrobinę szaleństwa pod czujnym okiem rodziców. Gokart ma zupełnie inną budowę niż rower. Dziecko siedzi na nim na wygodnym siedzeniu, z plecami opartymi o oparcie. Gdy zatrzymuje się, nie musi podpierać pojazdu nogami. Maluch męczy się wolniej, a podczas dłuższej przejażdżki jest mu po porostu wygodniej. Gokartem dziecko wjedzie nawet na trudną nawierzchnię, rodzice nie muszą więc martwić się, że czeka ich krótki odcinek po wyboistej drodze. To pojazd zapewniający wygodę i bezpieczeństwo maluchowi, a co za tym idzie – spokój ducha rodzicom.

Inny wiek, inne potrzeby

Przeglądając oferty gokartów w Internecie można dostać zawrotu głowy. Jak dobrać rozmiar gokarta do wymiarów dziecka? To proste! Wystarczy kupić model z regulowanym siedzeniem i kierownicą, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Takie pojazdy dostępne są np. w serii Berg Buddy, produkowanej przez firmę Berg – https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokart-dla-dzieci/. Berg od lat dostarcza na rynek jedne z najlepszych gokartów dla dzieci. Słyną one ze swojej niezawodności i trwałości. Nawet intensywnie użytkowane służą maluchom bezawaryjnie przez wiele lat. Pojazdy Berga  są także gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie zabawki dostarczane przez firmę posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, nie ma więc możliwości, by dziecko mogło wsadzić rączkę lub stópkę w ruchome elementy pojazdu. Rodzice maluchów, którzy dopiero chcą je przyzwyczaić do jazdy czterokołowcem powinni zapoznać się z serią Berg Buzzy, dedykowanej 2-5latkom.