Glazura do łazienki w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach

Zaaranżowanie łazienki według potrzeb wszystkich domowników niejednokrotnie przysparza wielu problemów i prowadzi do burzliwych dyskusji. Mimo tak różnego spojrzenia na to jedno pomieszczenie, są też kwestie niemal bezsporne. Dotyczą one choćby samych materiałów wykończeniowych. Najwięcej osób decyduje się na wykorzystanie glazury do łazienki, która swoje miejsce znajduje nie tylko na podłodze, ale także na ścianach oraz w zabudowach mebli i innych elementów wyposażenia.

Popularność glazury do łazienki

Glazura do łazienki stała się popularna już wiele lat temu. Obecnie zwiększają się jedynie możliwości jej wykorzystania. Pomieszczenie wyłożone płytkami jest nie tylko estetyczne, ale także higieniczne. Same płytki pomagają także utrzymać w czystości łazienkę, mimo panujących w niej specyficznych warunków. Ten materiał wykończeniowy jest także wytrzymały i odporny na ścieralność, działanie wilgoci, wysokich temperatur oraz silnych detergentów służących do czyszczenia łazienki. Zatem to, co dodatkowo przemawia za zastosowaniem glazury to także kwestie praktyczne – trwały materiał będzie cieszył oczy wszystkim domowników przez wiele lat, jednocześnie jeśli będzie odpowiednio zabezpieczony przez producenta, nie będzie też wymagał czasochłonnego i wyczerpującego czyszczenia.

Glazura do łazienki – mnogość kolorów i motywów

Dziś w sklepach dostępne są różnorodne wzory, kolory, faktury, a nawet kształty płytek dedykowanych tak wymagającym pomieszczeniom. Najpopularniejsza glazura do łazienki występuje w kolorach takich jak beże, brązy, szarości czy biel. Jednak coraz więcej osób decyduje się na połączenie tych neutralnych barw z bardziej intensywnymi akcentami kolorystycznymi. Tu pojawiają się czerwień, błękit, zieleń, fiolety, a nawet kolor żółty. Stopniowo odchodzi się także od jednorodnych faktur czy takiej samej wielkości płytek – gładką glazurę łączy się np. z wypukłą mozaiką, a duże płytki – z drobnymi dekorami. Tego typu pomysły wymagają jednak nieco więcej świadomości na temat możliwości połączenia tak różnorodnych produktów – należy bowiem dopasować zestawy, które nie tylko utworzą wymarzoną aranżację, ale także podkreślą atuty danego wnętrza, jednocześnie zacierając nieco jego ewentualne wady.