Ginekolog – Dlaczego należy się badać?

Wizyty u ginekologa dla wielu pań bywają bardzo stresujące, zwłaszcza te pierwsze. Na pierwsze badanie ginekologiczne należy udać się między 12. a 15. rokiem życia. W Katowicach znajduje się renomowana klinika, w której pracuje ginekolog.

Ginekolog Katowice – dlaczego wizyty u niego są tak istotne?

Istnieją takie badania, które każda kobieta powinna wykonywać regularnie. Mowa tutaj o kontrolnych badaniach ginekologicznych. Ich unikanie może mieć bardzo złe skutki, ponieważ bardzo dużo chorób układu rozrodczego wymaga szybkiego rozpoznania oraz leczenia. Wizyty u ginekologa powinny odbywać się regularnie. Specjalista ten może pomóc w wielu potencjalnych chorobach. Wczesne ich wykrycie zwiększy skuteczność leczenia. Do ginekologa trzeba chodzić minimum raz w roku, jednak zalecane jest chodzenie co 6 miesięcy.

Bardzo istotne jest to, żeby nie odkładać konsultacji z lekarzem, kiedy występują niepokojące symptomy ze strony układu rozrodczego. W takich przypadkach trzeba od razu udać się do ginekologa. Co istotne, do takiego lekarza trzeba zgłaszać się regularnie nawet wtedy, gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Część pań zgłasza się do lekarza w okolicy swych urodzin, co jest bardzo dobrym nawykiem, ponieważ gwarantuje to zdobycie corocznego potwierdzenia o stanie własnego zdrowia. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad, bada pacjentkę, a ponadto informuje o tym, jak często należy robić cytologię, USG piersi oraz mammografię.

Badanie USG

Kobietom między 20. a 35. rokiem życia zaleca się wykonywanie badania co dwa lata. Natomiast po 35. roku życia USG piersi trzeba robić najlepiej raz na rok. W przychodni w Katowicach przeprowadzane jest:
– USG jamy brzusznej
– USG układu moczowego
– USG ciąży z możliwością obrazowania w przestrzeni 4D
– USG piersi
– USG ginekologiczne
– USG tarczycy
Oferowane jest też prowadzenie ciąży, które odbywa się pod okiem najlepszego ginekologa. Zbiera on liczne pozytywne opinie pacjentek. Badanie USG jest bardzo istotne, zwłaszcza w ciąży. Wykonuje się je wielokrotnie, żeby ocenić rozwój płodu oraz pomóc w wykryciu wszelkich nieprawidłowości. Badanie to pozwala ocenić anatomię płodu, budowę oraz lokalizację łożyska, a ponadto ilość płynu owodniowego. Więcej można przeczytać na: https://vitalea.pl/diagnostyka/badania-usg

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna nazywana jest też ginekologią plastyczną. Mowa tutaj o stosunkowo nowym, lecz prężnie rozwijającym się dziale medycyny. W obecnym świecie panie dążą do osiągnięcia satysfakcji w praktycznie każdej dziedzinie życia. Dotyczy to również sfer intymnych.