Gdzie kupuje się drabiny ewakuacyjne?

Drabiny ewakuacyjne odpowiadają nie tylko za ewakuację, jak wskazuje nazwa, ale również za bezpieczny i wygodny dostęp do części dachowych budynków. Oprócz tego umożliwiają pracownikom dostanie się na wysoko położone konstrukcje specjalne, maszyny czy urządzenia. Gdzie kupić dobre jakościowo drabiny ewakuacyjne? Tylko u sprawdzonych producentów drabin!

Ewakuacyjne drabiny nie są sprzętem, na którym należy oszczędzać. Dbają one o kluczowe bezpieczeństwo pracowników, zarówno tych, którzy dokonują sezonowych inspekcji czy konserwacji, jak i tych, którzy zmuszeni będą do natychmiastowego, awaryjnego opuszczenia budynku. Z tego powodu powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem przy wyborze firmy, która wykona i zamontuje naszą drabinę. Wybór powinien paść na firmę z wieloletnim stażem i dobrą renomą na rynku.

Ważnym jest, by produkty posiadały międzynarodowe certyfikaty i spełniały europejskie normy. Dobry producent drabin ewakuacyjnych fachowo doradzi, czy dla konkretnych potrzeb wystarczy drabina aluminiowa, czy może lepiej sprawdzi się drabina stalowa ocynkowana ogniowo. Ponadto dopasuje drabinę do restrykcyjnych wymogów Prawa Budowlanego i jeśli zajdzie taka potrzeba, wyposaży drabinę w kosz ochronny czy podesty spoczynkowe. Na specjalne życzenie klienta, z pewnych przypadkach, dobrym rozwiązaniem będą także mechaniczne systemy ochrony przed upadkiem, takie jak szyny z uprzężami.

Dobry producent drabin zadba także o solidne kotwienie konstrukcji do ściany, a także zaprojektuje ominięcie “przeszkód” na drodze drabiny, takich jak instalacje na ścianie, wykusze czy okapy.

Gdzie kupić drabinę ewakuacyjną?

Decydując się na zakup drabiny, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę – nieważne, czy znajdziemy ją w sieci, czy stacjonarnie. Przed podjęciem decyzji zakupowej rozważmy wszystkie wady i zalety danego rozwiązania i wybierzmy to, co zagwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Kluczowym czynnikiem jest fakt, czy producent posiada wszelkie niezbędne dopuszczenia do użytkowania i czy jego produkty spełniają wymogi Prawa Budowlanego.