Gąbeczka do makijażu – 8 powodów, dla których ją pokochasz

Gąbeczki do makijażu pojawiły się na rynku akcesoriów kosmetycznych kilka lat temu i bardzo szybko zrobiły prawdziwą furorę. Nie ma się czemu dziwić. Ten niewielki, ale jakże sprytny gadżet sprawia, że wykonanie make-upu jest po prostu łatwiejsze i przyjemniejsze. Zobacz, na czym polega jej fenomen!

Jeśli chcesz, aby Twój makijaż dobrze wyglądał, dobrej jakości gąbeczka to absolutne must-have w Twojej kosmetyczce. Oto jej najważniejsze zalety.

1. Zastępuje kilka przyborów

Taka niewielka, a taka funkcjonalna! Tak, tak! Choć najchętniej wykorzystujemy ją do nakładania podkładu, to nie wszystko, co możesz zrobić za pomocą tego akcesorium. Wąski czubek idealnie nadaje się do aplikacji korektora czy bazy pod oczy, a gadżet z odpowiednią ściętą szerszą stroną – np. gąbeczka do makijażu Real Techniques – spisze się także przy konturowaniu na mokro.

2. Bardzo łatwo nią pracować

Nawet jeśli gąbeczka do make-upu będzie Twoim pierwszym akcesorium kosmetycznym do aplikacji podkładu i innych produktów, poradzisz sobie z jej obsługą bez problemu. Tym gadżetem nie zrobisz sobie krzywdy. Najprościej pracować nią, „stemplując” delikatnie skórę lub delikatnie wcierając w nią produkty – po uprzednim namoczeniu gąbeczki wodą.

3. Jest niedroga

Nawet jeśli zainwestujesz w gąbeczkę dobrej marki (a warto!), nie wydasz na jej zakup majątku. Dlatego bez trudu możesz pozwolić sobie na ten luksus także w swojej kosmetyczce. Pamiętaj przy tym, że gąbeczki warto wymieniać mniej więcej co 3 miesiące – dla zachowania maksimum higieny pracy.

4. Jest niewielka i łatwo mieści się w kosmetyczce

… a to oznacza, że świetnie sprawdzi się zarówno na Twojej domowej toaletce, jak i wówczas, gdy zechcesz wyruszyć w podróż. Nie zajmie wiele miejsca, a jednocześnie będzie łatwo dostępna zawsze, gdy zapragniesz wykonać profesjonalny makijaż.

5. Sprawia, że Twój makijaż wygląda po prostu lepiej

To dlatego, że ułatwia nakładanie podkładu i innych kosmetyków do twarzy cienkimi i delikatnymi warstwami, które lepiej stapiają się ze skórą i prezentują się bardziej naturalnie. Aplikując kosmetyki gąbeczką, nie musisz się obawiać źle wyglądającego efektu maski.

6. Zwiększa trwałość make-upu

Wszystko dlatego, że pozwala formule podkładu czy korektora lepiej wnikać w „zakamarki” Twojej skóry, np. jej pory czy też w skrzydełka nosa. W efekcie kosmetyki te stają się mniej podatne na ścieranie.

7. Dostosowana do pracy z kosmetykami o różnej konsystencji

Dobra gąbeczka poradzi sobie zarówno z kosmetykami o półpłynnej konsystencji – np. szybko zastygającymi podkładami na bazie wody, jak i również tymi bardziej kremowymi, a nawet o stałej konsystencji – w tym z pudrem kompaktowym czy klasycznymi produktami do konturowania. Co więcej – wystarczy ją dobrze umyć po aplikacji, by była od razu ponownie gotowa do użycia!

8. Przyspiesza aplikację make-upu

Wiele dziewczyn, które zamieniło swoje pędzle do makijażu na gąbeczkę, potwierdza, że pracuje się nią po prostu szybciej – dzięki niej można pokryć dużą powierzchnię skóry kosmetykiem. Pozwala przy tym działać bardzo precyzyjnie.

Czy zatem gąbeczka do makijażu to akcesorium idealne? Oczywiście, że nie! Niemniej jednak ogrom zalet sprawia, że to właśnie ten gadżet jest obecnie na szczycie popularności. A jeśli chcesz się przekonać, czy będzie odpowiedni również dla Ciebie – po prostu zamów jedną dla siebie i przetestuj.