Fotelik samochodowy, który rośnie wraz z dzieckiem

Dobry fotelik dla dziecka to taki, który zapewnia maksymalną ochronę podczas jazdy. Powinien posiadać certyfikaty bezpieczeństwa oraz zdać pozytywnie określone testy zderzeniowe. Jednak oczekiwania konsumentów coraz bardziej wzrastają, a użytkownicy wymagają od produktów więcej. Właśnie to oferują firmy produkujące foteliki, które rosną wraz z dzieckiem. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Jeden produkt — wiele lat praktycznego użytkowania

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku pełne bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy samochodem. Jeszcze niedawno wiązało się to z wysokimi kosztami, ponieważ wraz ze wzrostem wagi konieczna była wymiana fotelika. To się na szczęście zmieniło, ponieważ na rynek prowadzono foteliki samochodowe dla dzieci, które rosną wraz z maluchem, dzięki czemu ich wymiana nie jest konieczna przez bardzo długi czas. Co je wyróżnia na tle konkurencji? Oto kilka innowacyjnych funkcji:

  • dla dzieci od 0 do 36 kg — foteliki mogą być używane od urodzenia do osiągnięcia przez malucha wagi 36 kilogramów. Taka możliwość daje gwarancję użytkowania przez nawet kilkanaście lat.
  • rotacja 360° – jest to jedna z najnowszych możliwości, oferowanych przez producentów. Do takich fotelików należy między innymi Colibro Omni Granito. Dzięki funkcji rotacji 360° można ustawić fotelik zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści i zapewni komfort nawet najbardziej wymagającym rodzicom i ich dzieciom.
  • system isofix — chociaż istnieje już od wielu lat, to powoli staje się niezbędny. Daje nie tylko możliwość bezproblemowego i szybkiego montażu, ale również jest dodatkowym zabezpieczeniem, chroniącym dziecko podczas wypadku.
  • pas TOP TETHER — element, który ma za zadanie dodatkową stabilizację górnej części fotelika podczas jazdy.

Rotacja 360° – zalety podczas użytkowania

Warto zaznaczyć, że możliwość dostosowania kierunku jazdy daje zupełnie nowe możliwości. Jest to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie dla dzieci, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Dzięki opcji jazdy tyłem, rodzic jest w stanie zminimalizować uczucie dyskomfortu i sprawić, że podróż przestanie być dla malucha obciążeniem.

Jazda tyłem to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim znacznie większe bezpieczeństwo. Testy zderzeniowe jednoznacznie wskazują na to, że fotelik samochodowy ustawiony w taki sposób minimalizuje ryzyko uszkodzenia karku podczas wypadku. Jednak w trakcie długich podróży dziecko może poczuć potrzebę kontaktu z rodzicami, którzy znajdują się na przednich fotelach samochodowych. Dzięki funkcji rotacji 360° nie będzie to żaden problem.

Pas TOP TETHER — pełna stabilizacja dla bezpieczeństwa dziecka

Pas TOP TETHER to niesamowite rozwiązanie, które zabezpiecza dziecko w trakcie wypadku, w szczególności podczas zderzeń czołowych. Jest to dodatkowe mocowanie w formie pasa, który przyczepia się do oparcia lub specjalnego zabezpieczenia znajdującego się w bagażniku. Chociaż nie jest to niezbędny element fotelika samochodowego, to z pewnością świetnie sprawdzi się wraz ze standardowymi pasami oraz zapięciem isofix.

Sprawdź również: https://colibro.eu/Pas-Top-Tether-co-to-jest-i-jak-go-zamontowac-blog-pol-1619015420.html

Wybór fotelika samochodowego stał się znacznie łatwiejszy, od kiedy na rynku pojawiły się siedziska 0-36 kg. Taki zakup będzie z pewnością rozwiązaniem na długie lata i da wygodne każdemu dziecku.