Filmowanie dronem – jak to wykorzystać do promocji?

Dobra reklama powinna przyciągać uwagę, dobrze przekazywać konkretne informacje oraz wywoływać określone emocje. Bez wątpienia najbardziej skuteczne są materiały multimedialne, które pobudzają zmysły i łatwo zapadają w pamięć. Nagrania wideo są aktualnie bardzo popularne, dlatego powinny być oryginalne. Podpowiadamy, jak wykorzystać do promocji filmowanie dronem!

Filmowanie dronem a reklama?

Najpierw krótko omówmy to, jak mają się do siebie filmowanie dronem a reklama. Spoty reklamowe istnieją w zasadzie od momentu rozpowszechnienia telewizji. Od dekad ich twórcy starali się tworzyć coraz to ciekawsze, chwytliwe nagrania, które byłyby w stanie przekonać odbiorców do zakupu konkretnego produktu lub usługi. Już od dawna wiadomo, że uwagę widzów najskuteczniej przykuwają atrakcyjne wizualnie obrazy.

Nic nie robi takiego wrażenia, jak widok z lotu ptaka. Dawniej do przygotowywania takich materiałów potrzebne były wysięgniki czy nawet helikoptery. Współcześnie dzięki filmowaniu z drona jest to o wiele łatwiejsze. Nagrane w ten sposób filmy są coraz częściej wykorzystywane w celach marketingowych. Szczególnie chętnie zamawiają je firmy budowlane, którym trudno byłoby w inny sposób atrakcyjnie pokazać ich działalność.

Jak wykorzystać filmowanie dronem do reklamy?

Wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać filmowanie dronem do reklamy. Efektowne wideo może być fragmentem spotu, który będzie wyświetlany np. w telewizji albo na serwisie YouTube. Jak najbardziej można je też po prostu zamieścić na stronie głównej lub w social media firmy. Odbiorcy którzy na nie trafią z pewnością je zapamiętają.

Filmowanie dronem pozwala zdobyć materiały, które mają dobry wpływ na wizerunek firmy. Przedsiębiorstwo reklamujące się takimi nagraniami jest bowiem z reguły odbierane jako bardziej nowoczesne, profesjonalne i godne zaufania.  Z tego względu takie wideo warto jest dodać także np. do raportów, prezentacji oraz innych materiałów promocyjnych przekazywanych inwestorom.

Gdzie szukać specjalistów od filmowania dronem?

Usługa polegająca na stworzeniu profesjonalnego nagrania jest bardzo wygodna, ale wiele osób nie ma pojęcia, gdzie szukać specjalistów od filmowania dronem. Najlepiej jest wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem, która zapewnia wsparcie ze strony wykwalifikowanych fachowców oraz dysponuje najnowocześniejszym sprzętem.

Jednym z najlepszych polskich przedsiębiorstw zajmujących się zleceniami dla branży budowlanej jest Build-Lapse. Kompleksowo wykonuje nagrania, które są gotowe do wykorzystania do różnych celów – w tym też marketingowych. Podchodzi w pełni indywidualnie do każdego klienta oraz oferuje przystępne stawki. Wykonuje nie tylko klasyczne filmy z lotu ptaka, ale też niesamowite animacje time-lapse i hiper-lapse, fotografie 360 itp.

Więcej informacji na temat oferty Build-Lapse znajdziesz na stronie: http://build-lapse.com/ujecia-z-drona/.