Działki w Rudzie Śląskiej – różne informacje

Ruda Śląska to bardzo popularne miasto na prawach powiatu, położone na południu Polski. Znajduje się w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Co jeszcze wiemy na jego temat? Na przykład to, że wiele osób spośród ponad 130 tysięcy mieszkańców może zainwestować w działki w Rudzie Śląskiej.

Co to jest działka budowlana?

Zanim jednak przejdziemy do takich kwestii, jak ogólny opis ciekawego programu związanego z nieruchomościami oraz cena kupna, najpierw warto podać definicje działki budowlanej. To oczywiście nic innego jak teren, który jest przeznaczony pod budowę (np. domu jednorodzinnego) albo innego obiektu.

Co ważne, różne elementy, m.in.: sama wielkość danego terenu czy wyposażenie w konkretne urządzenia z zakresu całej infrastruktury (media itp.) muszą zawsze spełniać z góry ustalone wymogi. Mowa o punktach znajdujących się w aktach prawnych. Jeżeli mamy do czynienia z nieruchomościami budowlanymi, takim jak: Działki w Rudzie Śląskiej, to na pewno będą one zaznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego.

Specjalny program dla osób zainteresowanych działkami

W Rudzie Śląskiej jest sporo ofert dotyczących sprzedaży działek. Co ciekawe, w 2018 roku władze tego miasta postanowili oddać w tzw. użytkowanie wieczyste aż przeszło 70 nieruchomości. Dokładnie chodziło o dalsze założenia wynikające z wcześniej wprowadzonego programu wspierania budownictwa jednorodzinnego.

W ten sposób chciano zwiększyć komfort życia w tej metropolii. Dzięki podpisanym dokumentom ułatwiono jednocześnie budowę domu wszystkim zainteresowanym osobom. Dokładniej tłumacząc, o miejskie działki w Rudzie Śląskiej mogli się starać ludzie, którzy wystartowali w przetargach zorganizowanych przed Urząd Miejski i zaoferowali najlepszą cenę. Dla nich wymyślono bonifikatę, która wynosiła 75 %.

Średni koszt działki budowlanej w Rudzie Śląskiej

Zostawmy już powyższe informacje i skupmy się na samym koszcie nieruchomości budowlanych. Okazuje się, że na cenę za działki w Rudzie Śląskiej mają wpływ różne czynniki. Chodzi tutaj między innymi o wymiary (przeciętna powierzchnia to 12 840 metrów kwadratowych), lokalizację w jednej z dzielnic oraz doprowadzenie mediów.

Wiadomo, że mała działka, znajdujące się daleko od centrum będzie kosztować mniej niż ta większa, położona gdzieś w popularnej dzielnicy. Zgodnie z najnowszymi danymi, które można znaleźć w Internecie, cena za metr kwadratowy działki w tym mieście wynosi 132 zł.