Dubaj – co warto zobaczyć?

Mówi się, że ta metropolia – Dubaj – jest miastem, w którym można znaleźć każdy rodzaj biznesu lub przyjemności, jakiej tylko dusza zapragnie i nie jest przesadą stwierdzenie, że dla wielu ludzi na całym świecie – szczególnie tych z branży luksusowej, takiej jak turystyka – metropolia ta stanie się ich następnym przystankiem na trasie podróży!

Co zwiedzić w Dubaju?

Niegdyś senna wioska rybacka położona wzdłuż wybrzeża Indii Wschodnich przekształciła się w tętniące życiem miejsce pełne centrów handlowych ze wszystkimi możliwymi luksusami od najlepszych światowych marek po rzeczy w przystępnych cenach, na które każdy może sobie pozwolić. Co zobaczyć w Dubaju? Podpowiadamy!

Burdż Chalifa

Z wysokością 828 metrów Burdż Chalifa jest nie tylko jedną z najbardziej imponujących budowli Dubaju, lecz także atrakcją, której nie można przegapić. Nawet z zewnątrz nie można oprzeć się wrażeniu, że ten budynek został stworzony przez jakąś potężną istotę, która chce odcisnąć swój ślad na Ziemi wszystkimi szczegółami i przepychem; jednak nawet jego malowniczy wygląd zewnętrzny nie oddaje wystarczająco sprawiedliwości temu, co znajduje się wewnątrz – w środku jest wiele rzeczy wartych zobaczenia! Od widoków zapierającą dech w piersiach po restauracje.

Hotel Burj al-Arab

Znany na całym świecie 7-gwiazdkowy hotel w kształcie żagla, który stał się symbolem Dubaju. Jest on częścią kompleksu Jumeirah Beach Resort położonego na sztucznej wyspie oddalonej o 280 metrów od lądu. Jego wysokość sięga 321 metrów, co oznacza, że to jeden z najwyższych hoteli świata!

Dubai Mall – galeria handlowa

Zwiedzać galerię handlową? W Dubaju jak najbardziej. Dubai Mall to drugie co do wielkości centrum handlowe na świecie. Wieżowiec i to miejsce są sąsiadami. Mieści się w nim tam ponad 1200 sklepów z największymi markami, a także 120 restauracji, które oferują wszystko, od kuchni indyjskiej po śródziemnomorską. Znajdują się tam również setki punktów usługowych! Ta galeria posiada również własne Oceanarium. Można w niej spędzić cały dzień i to niekoniecznie na zakupach.

Dubai Harbor Creek

Znajdziecie tu również mnóstwo miejsca na relaks na świeżym powietrzu. Zachody słońca tutaj są absolutnie oszałamiające; kolory zmieniają się dramatycznie i malują obraz, który jest zarówno piękny, jak i uspokajający. Można tutaj posiedzieć, porozmawiać, pospacerować i cieszyć się panoramami miasta.

Dubaj to atrakcyjne miejsce dla osób kochających luksus. Jednak, jak widać, znajdą tutaj coś dla siebie nie tylko miłośnicy zakupów.