Domowe centrum dowodzenia – Dom z gabinetem

Wypijanie naprędce kawy, prasowanie koszuli, szykowanie drugiego śniadania, stanie w korkach… a gdyby tak porzucić te wszystkie codzienne rytuały i zostać w domu? I nie, nie po to, by móc wylegiwać się bezkarnie na kanapie. Kariera we własnych czterech ścianach też jest możliwa.

Światowe trendy na polskim podwórku

Świat pędzi, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Wszystko się zmienia, również podejście do etatów, zatrudnienia, obowiązków. Coraz więcej ludzi pracuje zdalnie, i to z różnych miejsc na świecie. I taka praca nic nie traci na jakości. Kto powiedział, że jesteśmy bardziej wydajni w biurze? Pewnie często lepiej by było zostać w domu i na spokojnie popracować na swoim terenie. W ciszy i spokoju. Ci, którzy mają taką możliwość, często decydują się na projekty domów, które już w założeniu mają gabinety z osobnym wejściem. Takie jak Malta od pracowni Słoneczne Domy.

Z laptopem na Maltę

Projekt Malta występuje w czterech wariantach, opcję gabinetu z osobnym wejściem zaplanowano w wersji C i D. To tzw. dwulokalowe domy z poddaszem użytkowym. Na zewnątrz tradycyjna bryła, wewnątrz – funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Parter został tu podzielony na dwie części, z których jedna może służyć właśnie za pracownię, druga natomiast to strefa dzienna. Dostaniemy się do niej przez wiatrołap, w którym jest pojemna szafa. Z praktycznych rozwiązań mamy tu też spiżarnię, która przynależy do jasnej i przestronnej kuchni. Kawę można wypić na tarasie, na który wyjdziemy od strony jadalni. A w chłodne wieczory można zasiąść przed centralnie usytuowanym w salonie kominkiem. W strefie dziennej są jeszcze w.c. i pralnia. Poddasze to cztery sypialnie, wspólna łazienka i garderoba. Główna sypialnia posiada oddzielną, niedużą łazienkę i własną garderobę.

Etat pod własnym dachem

Gabinet w projekcie Malta znajduje się na parterze i posiada osobne wejście, więc z powodzeniem można przyjmować kontrahentów. Często z tej opcji korzystają również lekarze, którzy otwierają prywatną praktykę. Lokal ten jest także bezpośrednio połączony z domem. Znajdują się tu pomieszczenie o pow. 16 m kw., wiatrołap oraz korytarz, który może służyć jako poczekalnia oraz łazienka. Jednak nie zawsze ta część domu jest przeznaczana na miejsce pracy, pomieszczenie to może służyć również jako niewielkie lokum dla seniorów, którzy potrzebują mieszkać blisko rodziny.