Dlaczego warto używać lubrykantu?

Lubrykant to kosmetyk który nie tylko wpłynie na jakość twojego życia intymnego ale także zadba o twoje zdrowie. Jest to produkt, jaki na stałe powinien zagościć na półkach aktywnych seksualnie par. Dlaczego warto go używać? Na co zwracać uwagę przy wyborze lubrykantu?

Co to jest lubrykant?

Lubrykant to rodzaj żelu przeznaczonego do stosowania w miejscach intymnych. Stosują go ginekolodzy podczas badań, ponieważ zmniejszaja on tarcie i ułatwia poślizg. Na rynku znajduje się wiele lubrykantów o różnym składzie i przeznaczeniu.

Kto może stosować lubrykant?

Lubrykanty może stosować każdy, kto ceni sobie jakość życia seksualnego. Bez względu na rodzaj stosunku (waginalnego, oralnego a zwłaszcza analnego), partnerzy powinni zadbać o jak najlepsze nawilżenie stymulowanych miejsc.

Stosowanie lubrykantu znacznie zwiększa przyjemność płynącą ze stosunku seksualnego, a to dlatego, że podstawowym zadaniem tego żelu jest nawilżenie. Dzięki swoim właściwościom nawadniającym żel intymny ułatwia poślizg i zmniejsza tarcie, co powoduje redukcję napięcia mięśni i nową jakość aktu miłosnego. Odpowiednie nawilżenie minimalizuje ryzyko otarć i mikrouszkodzeń co przekłada się na mniejsze ryzyko infekcji intymnych.

Niektóre żele wzmacniają działanie prezerwatyw. Jeżeli nie cierpisz na nadmierną suchość pochwy, to stosowanie lubrykantu możesz pominąć przy stosunkach waginalnych. Produkt ten jest jednak niezbędny dla miłośników seksu analnego, ponieważ okolice odbytu nie nawilżają się samoczynnie. Niektóre pary wykorzystują żele intymne do masażu, który urozmaica im grę wstępną.

Jaki lubrykant wybrać?

Cytrynowy, antybakteryjny, wegański czy regeneracyjny… Rodzajów lubrykantu jest wiele. Który z nich jest najlepszy i czym kierować się przy wyborze?

Po pierwsze skład lubrykantu powinien być krótki. Najlepiej, żeby bazową substancją była woda. Reszta zależy od twoich preferencji. Masz jakiś ulubiony zapach? Wybierz żel intymny, który pachnie tak jak lubisz. Potrzebujesz się odprężyć, zdecyduj się na kosmetyk cytrusowy, ponieważ owoce te mają właściwości relaksujące oraz redukują stres i napięcie. Szukasz odpowiedniego nawilżenia lub boisz się infekcji intymnych sięgnij po produkt antybaketryjny lub silnie nawilżający. Troszczysz się o środowisko naturalne i nie zamierzasz przestawać nawet w sypialni? Rozwiązaniem dla ciebie będzie wegańska linia produktów.

Nawilżenie, ochrona miejsc intymnych czy zwiększenie satysfakcji to tylko niektóre zalety wynikające ze stosowania odpowiedniego lubrykantu. Pamiętaj o tym, żeby używać go regularnie.