Dlaczego lubię kupować buty przez internet?

Obecnie w sklepach półki uginają się od wszelkiej maści towarów. Nie każdy jednak zwróci uwagę, że asortyment różni się w zależności od lokalizacji danego sklepu. Nawet jeśli mówimy o sklepach znanych marek, obecnych w mniejszych i większych miejscowościach to, to co tam znajdziemy, znacząco od siebie odbiega pod względem jakości. Chcąc ubrać się modnie i nietuzinkowo, często lepiej jest poszukać czegoś w internecie. Jeśli chodzi o buty jest jeszcze jedna dodatkowa zaleta. Raczej będzie dostępny twój rozmiar.

Czego się boimy kupując w internecie?

Zakupy w internecie to czasem wielka loteria. Nie za bardzo wiemy, jaki rozmiar wybrać albo czy przedmiot ze zdjęcia faktycznie tak wygląda w rzeczywistości. Na różnych portalach ze śmiesznymi zdjęciami można natknąć się na całe galerie przedmiotów, które ludzie zakupili w sieci i bardzo tego żałowali. To zazwyczaj dotyczy tanich zakupów lub poszukiwania zbyt kuszących promocji.

Dlatego też warto kupować w sklepach internetowych, które mają już swoją pozycję na rynku. Można tu wybierać spośród butików lub monobrandowych witryn wprost od producenta. Przykładem takie sklepu może być tu strona https://wojas.pl/. Nie dość, że produkty pochodzą z pierwszej ręki, bezpośrednio od polskiego producenta, to jeszcze dostępny jest pełen asortyment i to już z najnowszej kolekcji. Ceny w markowych e-sklepach nie należą do najniższych a często są bardzo zbliżone do tych ze sklepów stacjonarnych, jednak opłaca się czekać na promocje i wypatrywać dodatkowych kuponów.

Kupując w sklepach o dobrej renomie nie musimy przejmować się tym, że produkt będzie różnił się od prezentowanego na zdjęciu. W przypadku butów może być tak, że niestety rozmiar nie będzie odpowiedni. Tu nie ma co się oszukiwać, że magicznie wszyscy producenci dopasują rozmiary. W profesjonalnych sklepach zawsze jest opcja zwrotu towaru lub wymiany na inny model czy rozmiar. W dużej części z nich istnieje możliwość by dokonać zwrotu za darmo, a pieniądze wracają na nasze konto maksymalnie w ciągu 14 dni. Do tego zakupy w internecie chroni dodatkowa ustawa. Więc o ile nie kupujesz w Chinach, internet to doskonały wybór. Szczególnie, kiedy wybierasz polskie marki.

Markowy sklep znaczy lepszy?

Kupując w internecie z nieznanych źródeł narażamy się na ryzyko kupienia nieoryginalnych produktów. Wielu z nas kupuje repliki z rozmysłem, jednak nikt nie chciałby być oszukany w takiej transakcji. Kupując nieoryginalne produkty narażamy się na chodzenie w butach o niskiej jakości, które nie wytrzymają próby czasu. Jednocześnie producenci markowego obuwia cały czas udoskonalają systemy produkcji tak, by ich produkty były bezpieczne i wygodne. Nie chodzi tu jedynie o wgląd, ale również o to, by but nie zawierał toksycznych substancji i by nie działał szkodliwie na części stopy, co może mieć miejsce w tańszych zamiennikach.

Wydając nieco więcej wiemy, że kupujemy wyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Do tego kupując na przykład w sklepach polskich producentów mamy do dyspozycji rękojmię i reklamację. W przypadku produktów z Chin sami pozbawiamy się tej możliwości. Niektórzy potrafią nawet co roku w ramach reklamacji wymieniać obuwie na nowszy model, takie prawo również im przysługuje. W razie czego producent jest bardziej dostępny.

Jak wybierać rozmiar obuwia kupując online?

Kupując buty dla siebie zauważamy, że zazwyczaj rozmiar ten jest różny. W zależności od tego, czy są to buty sportowe czy eleganckie, różnica może wynosić nawet do dwóch rozmiarów. To może sprawiać kłopot przy kupowaniu butów, kiedy nie mamy możliwości natychmiast ich zmierzyć. Dlatego też warto zastosować sprytną sztuczkę z kartką papieru. Należy na niej stanąć, obrysować dokładnie kontr stopy, a następnie zmierzyć długość od końca dużego palca aż do skraju pięty. Najlepiej by to zrobić ze stopą, która u nas jest tą większą. Nikt nie jest symetryczny i z pewnością zauważysz, że jedna ze stóp nieco inaczej układa się w butach.

Po długości stopy zawsze łatwiej jest rozpoznać rozmiarów danego producenta. Na stronie sklepu powinna być tabela z dokładną rozpiską. Dodatkowo czasem stosowanym zabiegiem jest także opisywanie tęgości cholewki, co ma znaczenie dla osób o bardzo szczupłych lub wydatnych stopach. Te mają wyjątkowy kłopot w dobraniu odpowiedniego obuwia, dlatego dokładny opis pomoże im w podjęciu decyzji. Jeśli nadal nie masz pewności co do rozmiaru, skieruj się do stacjonarnego sklepu danej marki i sprawdź na własnej skórze. Później możesz przecież resztę zakupów zrobić już w domu.

Nie tylko buty

W internetowych sklepach z obuwiem zazwyczaj znajdziemy również dodatki. Choćby w sklepie marki Wojas https://wojas.pl/ona/buty dobierzemy równie gustowną torebkę w idealnie pasującym odcieniu. Na kolejnych kartach znajdziemy też paski, skarpetki czy profesjonalne akcesoria do ochrony produktów wykonanych ze skóry. Przy okazji jednych zakupów uszczęśliwiamy siebie i drugą osobę, a na dokładkę uzupełniamy zapas pasty ochronnej. Wszystko w ramach sezonowych wyprzedaży!