Dla kogo elektronika w szlachetnym odcieniu złota?

Można kupić już nie tylko złoty telefon w rodzaju Huawei Mate 10 lite czy Macbook w odcieniu szampana. W sklepach można trafić też na takie głośniki czy lodówki. Wciąż to tylko drobna część oferty, pozwalająca wyróżnić się z otoczenia.

Złoto kojarzy się z rzadko występującym i cennym kruszcem. Jeśli chodzi o kolor elektroniki, to również nie występuje ono zbyt często. Do sklepów trafiają przede wszystkim najpopularniejsze warianty laptopów Apple czy smartfonów, takich jak Huawei Mate 10 lite. To głównie uniwersalnie szare i czarne modele. Inne warianty kolorystyczne występują rzadziej, a efektowne złoto pojawia się tylko na niektórych sprzętach elektronicznych, i to raczej tych z wyższej półki.

Huawei Mate 10 Lite czy inny złoty telefon?

Złoty laptop czy słuchawki to marzenie wielu nastolatków. Pozwala się wyróżnić i kojarzy się z dobrą jakością. Z tego samego powodu takie rozwiązania cenią esteci, którym nie jest obojętne, w jakim kolorze będzie ich sprzęt. Czasem taką elektronikę wybierają też przedstawiciele branż kreatywnych, którzy złotym telefonem w rodzaju Huawei Mate 10 lite czy skrzącym się Macbookiem pokazują, że nie interesują ich standardowe rozwiązania. Szczególnie pożądane są subtelne odcienie jak różowe złoto czy szampan.

Jeśli chodzi o laptopy, to na rynku jest zaledwie parę takich w złotym kolorze. To poza Macbookami chyba głównie popularna Lenovo Yoga i Dell Inspiron w różnych wariantach. Wśród telefonów wybór jest zdecydowanie większy: zaczyna się od najtańszych aparatów Kiano i Alcatel, a kończy na najnowszych modelach iPhonów. Gdzieś pośrodku są popularne modele, takie jak Huawei Mate 10 lite czy Samsung Galaxy A8.

Aby długo cieszyć się idealnie złotą pokrywą telefonu, warto unikać najtańszych sklepowych modeli w tym kolorze. Różnicę widać na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do solidniejszych sprzętów marek takich jak Huawei czy Sansung, z czasem takie smartfony łatwo się rysują, a złota pokrywa często przybiera zabrudzony, szary odcień.

Jak uzyskać podobny efekt

Choć nic nie równa się prawdziwie złotemu telefonowi czy komputerowi, istnieją też złote nakładki na sprzęty elektroniczne. Na telefony w formie gumowych etui, a na komputery jako folia samoprzylepna. Efekt jednak nie jest taki sam, jak w przypadku metalowej, skrzącej się obudowy producenta. Do niektórych modeli laptopów można dobrać też specjalne metalowe nakładki, które pozwalają zmienić kolor. Głównie dotyczy to jednak droższym komputerów, takich jak Macbooki. Do innego laptopa mogą nie pasować, bo każdy sprzęt ma inne wymiary i miejsca umieszczenia otworów USB czy ładowania, więc nie ma standardowej nakładki, która pasowałaby do wszystkich. Podobnie jest z telefonami, dlatego lepiej wybierać modele, które już są w wybranym kolorze, jak złoty Huawei Mate 10 lite.

W porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat, gdy tego typu elektronikę trzeba było sprowadzać na zamówienie, oferta sklepów jest dziś dość bogata. I nie ogranicza się tylko do smartfonów i komputerów. Można dostać też słoneczne głośniki czy lodówkę w odcieniu szampana. Dzięki temu można znacznie bardziej indywidualnie zaaranżować swoją domową przestrzeń.