Czym powinien się cechować wibrator damski?

Wybór pierwszego wibratora powinien być staranie przemyślany, ponieważ każda kobieta ma swoje bardzo indywidualne potrzeby oraz oczekiwania. Na szczęście w bardzo bogatej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zróżnicowane pod względem koloru, wielkości, kształtu czy dodatkowych funkcji. To sprawia, że każda klienta może znaleźć produkt idealny dla siebie.

Pomoc konsultanta

Podczas wyboru i zakupu pierwszego wibratora warto zwrócić się o pomoc do eksperta. Informacje dotyczące konkretnego produktu można otrzymać w godnych polecenia sklepach stacjonarnych i internetowych. Od niedawna wibrator damski można również zakupić podczas spotkań z konsultantką. Tego typu wydarzenia zwykle realizowane są w gronie przyjaciółek i cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientek. Pozwalają one nie tylko na poznanie poszczególnych produktów, ale również na znalezienie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz pokonania własnych barier.

Czy warto wybrać wibrator damski, a może należy zdecydować się na masażer?

Słowo „wibrator” może powodować onieśmielenie oraz zakłopotanie. Słowo „masażer” nie powoduje tego typu negatywnych uczuć. Tego typu przedmioty służą do stymulacji zewnętrznych stref intymnych i są polecane dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z erotycznymi gadżetami. Mają one zwykle piękne kolory oraz kształt, który daleki jest od realistycznego. Naturalizm nie jest bowiem często tym, czego kobiety oczekują i poszukują. Erotyczne gadżety powinny raczej cechować się subtelnym wyglądem i delikatnością.

Wibrator estetyczny czy funkcjonalny?

Jak wspomniano powyżej, w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są bardzo różnorodne produkty. Niektóre z nich cechują się bardzo atrakcyjnym wyglądem, który daleki jest od realistycznego. Podczas wyboru wibratora należy oczywiście brać pod uwagę jego walory estetyczne, ale nie tylko. Piękny wibrator damski (dla kobiet) może być bowiem wykonany z niskiej jakości surowców, które powodują jego odbarwiane czy brak wodoodporności. Ponadto, niektóre materiały mogą powodować reakcje alergiczne, a nawet drobne urazy. Dlatego właśnie podczas wyboru i zakupu wibratora należy zwracać uwagę na jego bezpieczeństwo. Produkt powinien posiadać odpowiedni certyfikat oraz być zapakowany w odpowiedni sposób. Nie można bowiem zapominać, że jest przedmiotem osobistym i nie może być powtórnie użytkowany przez inną osobę. Wibrator damski może być wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład zdalne sterowanie czy nowoczesne magnetyczne ładowarki. Ponadto, musi być wykonany w sposób, który umożliwia jego zachowanie w czystości.

Czy należy wybierać duży wibrator?

Dla większości kobiet rozmiar wibratora nie ma znaczenia, a liczy się raczej jego grubość oraz posiadane funkcje. Co ważne, mniejsze modele są zwykle bardziej poręczne oraz ułatwiają skuteczną stymulację. W sprzedaży dostępne są wibratory zewnętrzne oraz wewnętrzne. Mogą one posiadać zróżnicowaną wielkość oraz kształt, który oddziałuje na konkretne obszary.