Czy warto stosować suplementy na odchudzanie? Sprawdzamy!

Zgubienie zbędnych kilogramów w niektórych przypadkach okazuje się niezwykle trudne. Z tego powodu są osoby, które decydują się na stosowanie suplementów diety na odchudzanie. Czym są takie środki? Czy warto na nie postawić i o czym warto pamiętać, decydując się na ich użycie?

Jak działają suplementy na odchudzanie?

Suplementy na odchudzanie mogą pełnić jedną z trzech funkcji – hamować apetyt, blokować wchłanianie tłuszczów czy przyspieszać ich spalanie. Nie powodują one jednak nagłej utraty wagi. Mogą okazać się przydatne jedynie w sytuacji, kiedy regularnie ćwiczysz i praktykujesz zdrową dietę. Wówczas pozwalają na zwiększenie i przyspieszenie efektów.

Warto również pamiętać, że suplementy nie są wskazane dla każdego. Nie powinny stosować ich m.in. kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem może być również cukrzyca, choroby wątroby czy nowotwory. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na przyjmowanie takich środków warto dokładnie sprawdzić, czy nie wyrządzą one szkód w twoim organizmie.

Czy warto stosować suplementy na odchudzanie?

Środki na odchudzanie są skuteczne jedynie w określonych przypadkach. Często stanowią one jedynie chwyt marketingowy i nie wpływają pozytywnie na gubienie zbędnych kilogramów. Niektóre z nich mogą także zawierać substancje, które wpływają negatywnie na ludzki organizm. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na tradycyjne metody redukcji masy ciała, czyli zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną.

Warto wiedzieć, że suplementy diety na odchudzanie w większej ilości mogą również powodować problemy z pracą niektórych narządów.

Co zamiast suplementów na odchudzanie?

Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na zbilansowaną dietę. Odpowiednio skomponowane posiłki pozwalają na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ważne jest jednak zdobycie wiedzy na temat tego, w jaki sposób łączyć poszczególne składniki. Z tego powodu wiele osób stawia na wygodniejsze rozwiązania, takie jak catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa to gotowe posiłki dostarczane każdego dnia pod drzwi klienta. Bazują one na wysokiej jakości składnikach, komponowanych przez kucharzy i dietetyków. Możliwość samodzielnego wybrania liczby kalorii pozwala na zachowanie swojej masy ciała, schudnięcie czy przybranie na wadze. To świetna alternatywa dla stosowania suplementów diety, które mogą powodować skutki uboczne lub być nieskuteczne – mówi specjalista z firmy Nice To Fit You oferującej dietę pudełkową.

W chudnięciu najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej ilości kalorii posiłków w ciągu całego dnia. Powinna być ona delikatnie niższa niż twoje zapotrzebowanie energetyczne. Cateringi pozwalają na zachowanie takiej dawki bez konieczności samodzielnego liczenia kalorii. Takie rozwiązanie jest skuteczniejsze i przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze niż stawianie na suplementy diety, często o niepotwierdzonym działaniu.