Czy warto inwestować w designerskie meble?

Wyposażenie w designerskim stylu jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla tych osób, które chcą się wyróżnić. To również doskonała inwestycja w przedmioty o większej wartości użytkowej i artystycznej, będących naszym osobistym, małym dziełem sztuki. Chociaż rynek mebli oferuje obecnie szeroki wybór wzorów, kształtów i kolorów, to właśnie produkty designerskie wyróżnia niespotykana jakość.

Wybierając ten rodzaj wyposażenia, zyskujemy pewność, że jest w pełni unikatowe i oryginalne. Wnętrze, w którym znajduje się choć jeden przedmiot zaprojektowany przez designera, nabiera wyjątkowego charakteru. Dzięki takim meblom podkreślimy swój gust i wystrój pomieszczenia. To doskonały sposób na urozmaicenie każdego mieszkania, ponieważ nawet najnudniejsze wnętrze wiele zyska, gdy umieścimy w nim oryginalny szczegół. Dlatego tak często to właśnie ciekawa kanapa, żyrandol, czy intrygująca komoda, najskuteczniej przyciągają wzrok gości. Oczywiście wśród produktów designerskich znajdziemy nie tylko nietypowe formy i kolory, ale również wysoce funkcjonalne rozwiązania. To małe dzieła sztuki, ale niepozbawione ogromnej wartości użytkowej. W końcu to właśnie nowoczesne wyposażenie cechuje się największym stopniem praktyczności.

Miejscem, w którym znajdziesz szeroki wybór osiągnięć współczesnego designu, jest salon meblowy Euforma. Na stronie internetowej tej firmy dostępne są zupełnie wyjątkowe produkty, które wpisują się zarówno w aranżacje w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Dla wielbicieli praktycznych rozwiązań i skandynawskiego minimalizmu przygotowano takie meble jak np. sofa UME. Kanapa jest asymetryczna, wykonana z miękkiej tkaniny, a przy tym wyjątkowo ergonomiczna i wygodna. Za to, gdy szukamy czegoś w stylu lat 50., ale w nowoczesnej odsłonie, Euforma proponuje nietypową sofę TEDDY BEAR. Składa się ona z komponentów, które możemy dowolnie konfigurować. W jej skład wchodzą 3 rodzaje oparć, dwa podłokietniki, oraz ucho. To idealna opcja dla osób kreatywnych, lubiących samodzielnie aranżować przestrzeń.

Moc tkwi w drobiazgach

Jeżeli nie chcemy inwestować w duży, designerski mebel, alternatywą będą stylowe dodatki i mniejsze elementy wyposażenia. Możemy wybrać np. ciekawą konsolę, jak model MIDI albo MAXI, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, a przy tym doskonale sprawdzą się jako stoliki w salonie, na których umieścimy kwiaty, klucze, czy inne drobiazgi. Bardzo dużą rolę we wnętrzu odgrywają również ciekawe lampy. Dlatego w Euformie nie brakuje intrygujących opraw sufitowych, ściennych i podłogowych. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby SOLEJKA, czyli stojąca lampa przypominająca snopek siana, wykonana z lakierowanych proszkowo drutów. Jej lekka, wyrazista forma doda przytulności każdemu wnętrzu. Jest też bardzo funkcjonalna – można używać jej jako oprawy wiszącej i stojącej. Zależnie od naszych potrzeb, będzie pełnić rolę nastrojowego światła bocznego albo centralnego.

Designerskie meble i elementy wyposażenia to nie tylko oryginalny wygląd. To również niespotykana uniwersalność i estetyka. Wszystkie cechują się wysoką trwałością, dbałością wykonania i niezaprzeczalną wartością artystyczną. Współczesny design ma wiele do zaoferowania głównie tym osobom, które lubią wygodę użytkowania i ponadczasowe piękno. Dlatego warto posiadać w swoim mieszkaniu przynajmniej jeden taki mebel – z pewnością szybko skradnie on serce gości i domowników, stanowiąc centralny punkt każdej aranżacji.

Scroll to Top