Czy mogę pić kawę, stosujac spalacz tłuszczu

Chcesz schudnąć, więc rozważasz zakupienie spalacza tłuszczu. Masz jednak świadomość, że suplementy diety z tej kategorii zawierają kofeinę, a Ty codziennie pijesz kawę. Czy to się nie wyklucza i tak duża dawka pobudzenia nie stanowi zagrożenia dla Twojego organizmu? Zanim kupisz spalacz tłuszczu, przeczytaj więcej na ten temat.

Jak działa kofeina

Większość dorosłych Polaków codziennie wypija co najmniej jedną filiżankę kawy. Najczęściej raczymy się nią rano przy śniadaniu i w południe lub popołudniu. Mała czarna przyciąga jednak nie tylko aromatem i smakiem, ale również pobudzającym działaniem, o którym można się przekonać na własnej skórze, nie wypijając ani jednej kawy danego dnia. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że z tego powodu będzie brakować energii do pracy, nauki czy treningu. Stymulujące właściwości kawy to zasługa zawartości kofeiny.

Kofeina pobudza, rozjaśnia umysł, dodaje energii, zwiększa koncentrację, poprawia samopoczucie i refleks, co należy uznać za wyłącznie pozytywne działanie. Jednak jak każdy związek, tak i kofeinę można przedawkować. Przyjmuje się, że dzienna dawka powyżej 0,5 mg może prowadzić do niepożądanych efektów wynikających z przedawkowania, takich ja:

  • nadmierne przyspieszenie pracy serca,
  • nierówna praca serca,
  • złe samopoczucie,
  • wymioty,
  • osłabienie,
  • nasilone oddawanie moczu.

Tymczasem jedna filiżanka kawy zawiera ok. 100 mg kofeiny, co oznacza, że do przedawkowania trzeba wypić co najmniej 5-6 filiżanek jednego dnia. Rzadko się zdarza, żeby ktoś spożywał tyle kawy, dlatego też przedawkowanie kofeiny nie jest częstym zjawiskiem. Ale czy może do niego dojść w efekcie jednoczesnego picia kawy i przyjmowania spalaczy tłuszczu, które zawierają kofeinę? Odpowiedź zależy z jednej strony od ilości wypijanej kawy, a z drugiej od dawki kofeiny zawartej w danym suplemencie. Jak to wygląda w przypadku spalaczy tłuszczu z serii Redox od firmy SFD?

Dla kawoszy spalacz o mniejszej zawartości kofeiny

Spalacze tłuszczu z serii SFD Redox są dostępne w dwóch wersjach: Extreme i Hardcore. Obie mają podobny skład, jednak w wersji Hardcore jest więcej kofeiny, bo 396 mg w jednej porcji, podczas gdy pojedyncza porcja Redox Extreme zawiera 100 g, czyli aż 4 razy mniej. To oznacza, że zażywając Redox Hardcore, raczej nie powinno się pić kawy, bo już wypicie jednej lub dwóch filiżanek oznacza możliwość przedawkowania kofeiny. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Redox Extreme, ponieważ przyjmując ten spalacz, bez przeszkód można pić dziennie 3-4 kawy.

Oczywiście dzienna dawka 0,5 g jako minimalna, po której można przedawkować kofeinę, jest umowna i nie znaczy, że u każdego, kto ją przekroczy, wystąpią niepożądane skutki uboczne. Niemniej dla własnego bezpieczeństwa nie warto ryzykować, dlatego jeśli pijesz dużo kawy i chcesz jednocześnie schudnąć, przyjmując spalacz tłuszczu jako wsparcie, wybierz Redox Extreme z niższą zawartością kofeiny niż Redox Hardcore. Pod względem skuteczności działania oba suplementy są tak samo dobre i chwalone przez klientów.