optidata - opti (3).jpg

Czy inwentaryzacja z wykorzystaniem systemu AMS jest skuteczna?

Inwentaryzacja jest zespołem skoordynowanych działań rachunkowych, których celem jest szczegółowe ustalenie stanu liczbowego i wartości majątku firmy. Inwentaryzacją zazwyczaj zajmują się firmy zewnętrzne, które się w tym specjalizują.

Jakie są rodzaje inwentaryzacji?

Podstawowym rodzajem inwentaryzacji, który można spotkać przykładowo w sklepach spożywczych czy odzieżowych. Inwentaryzacja ta polega przede wszystkim na wykazaniu różnicy, o ile taka istnieje, w tym, ile rzeczy znajduje się w systemie komputerowym, a ile faktycznie znajduje się w sklepie lub na magazynie.

Drugim rodzajem inwentaryzacji, jest inwentaryzacja środków trwałych. W skrócie mówiąc ten rodzaj polega na dokładnym spisie wszystkich trwałych składników, które można znaleźć w majątku firmy. Mogą to być takie składniki, jak nieruchomości, maszyny i inne urządzenia, które stanowią podstawę działania danej firmy.

Czym jest system AMS w inwentaryzacji?

System AMS w inwentaryzacji jest bardzo ważny, ponieważ ułatwia on zarządzanie majątkiem trwałym. Ponadto może być również zastosowany do inwentaryzacji wyposażenia. System ten jest kompatybilny z innymi elektronicznymi kolektorami danych, czy smartfonami, dzięki czemu przeprowadzenie inwentaryzacji jest naprawdę proste.

System AMS pozwala na trwałe oznakowanie majątku lub towaru, dzięki etykietom, które opatrzone są kodami kreskowymi. Dzięki zastosowaniu oprogramowania inwentaryzacja przebiega o 80% szybciej, niż w przypadku tradycyjnego liczenia towaru. Ponadto system AMS zapobiega powstawaniu błędów w trakcie zbierania najważniejszych danych.

Dla kogo system AMS?

System AMS zalecany jest dla większości firm, które chcą mieć porządek w swoich papierach, towarach oraz środkach trwałych. Ponadto polecany jest przede wszystkim dużym przedsiębiorstwom, które nie mają czasu na tradycyjną ręczną inwentaryzację.

Zastosowanie systemu AMS gwarantuje, że wszystkie zapisane dane będą dokładne, bez możliwości powstania żadnego błędu. W oprogramowaniu AMS zostały zastosowane technologie kodu kreskowego, a także system RFID.