Cztery przyczyny spadku libido u mężczyzn. Wiedziałeś o wszystkich?

Spadek libido potrafi destrukcyjnie wpłynąć nawet na najlepszy związek. Nie zawsze jednak jest to sytuacja jednoznaczna i przyczyn problemów w sferze życia seksualnego może być wiele. Sprawdź, czy wiedziałeś o wszystkich.

1.      Niski poziom magnezu

Jest to przyczyna, która wcale nie jest taka oczywista. Odpowiednie odżywanie i dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin oraz minerałów jest istotną częścią „dbania” o swoje libido. Niski poziom magnezu może być spowodowany ubogą dietą, w której głównym składnikiem jest białko, ale również spożywaniem dużych ilości alkoholu. Jeżeli zależy nam na szybkim uzupełnieniu niedoborów, to warto poszukać suplementu Menmag w aptekach. Osoby, które nie lubią przepłacać na pewno zainteresują się opcją korzystania z porównywarek cen leków – niektóre z aptek, jak Gdziepolek.pl, oferują taką możliwość.

Magnez można uzupełnić również poprzez jedzenie dużych ilości marchewki czy pietruszki. Ponadto magnez znajduje się w takich warzywach jak:

  • bób,
  • fasola,
  • soczewica.

2.      Kłopoty z hormonami

Jeżeli podejrzewasz takie problemy, to warto udać się do specjalisty – najlepiej endokrynologa – aby zlecił odpowiednie badania dostosowane pod twój wiek i historię dotychczasowych chorób. Na podstawie wyników lekarz będzie mógł wystawić diagnozę i pokierować leczeniem lub wskazać ewentualną przyczynę niskiego libido. Problemy z tarczycą mogą się okazać jednym z czynników tychże dolegliwości.

3.      Problemy w pracy

W dzisiejszych czasach mało odpoczywamy i wykonujemy obowiązki ponad nasze siły, również tyczy się to życia zawodowego. Szczególnie osoby mające nadmiar obowiązków, wykonujące wiele zadań jednocześnie narażone są na duży stres. Dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie sobie odskoczni od trudnych myśli związanych z pracą w postaci sportu, poprzez który można wyrzucić z siebie przytłaczające napięcie. Sport nie dość, że wpływa na zdrowie psychiczne, to również jest sposobem na poprawę kondycji i tężyzny fizycznej.

Jeżeli nasza sytuacja finansowa oraz odpowiednie kwalifikacje na to pozwalają, to warto pomyśleć o zmianie pracy na lżejszą lub mniej stresującą.

4.      Nadużywanie alkoholu i palenie papierosów

Styl życia ma znaczący wpływ na sprawność seksualną. Nieodpowiednie nawyki potrafią destrukcyjnie wpłynąć na organizm. Powodem, dla którego twoje libido jest znacznie obniżone może okazać się uzależnienie od papierosów czy nadmiar spożywanego alkoholu. Używki zdecydowanie negatywnie wpływają na popęd płciowy i sprawność seksualną. Warto zatem porzucić szkodliwe substancje lub radykalnie je ograniczyć, aby libido wzrosło do oczekiwanego przez nas poziomu.

fot:pixabay.com