Czasomierze w stylu retro. Postaw na zegarki od Casio

Kultowe zegarki Retro G-Shock od japońskiej marki Casio cieszą się niesłabnącą popularno-ścią. Azjatycki koncern to jedna z najpopularniejszych firm z branży elektronicznej, a kultowe już zegarki tworzy od kilku dekad.

Cena idzie w parze z jakością. Zegarki Retro G-Shock

Casio to japońska marka, która powstała w 1946 roku, jednak produkcją zegarków zajmuje się od połowy lat 70. XX wieku, a na początku lat 80. ubiegłego stulecia wydała kultowy dziś zegarek z kalkulatorem. Firma była też jedną z pierwszych, które zaczęły stosować w produkcji zegarków nowe technologie, jak mechanizm kwarcowy czy elektroniczny wyświetlacz LED. Dziś w ofercie japońskiego giganta z branży zegarmistrzowskiej dostaniemy wiele różnych kolekcji czasomierzy, które są adresowane do klientów w różnym wieku. Na pewno kultową serią są zegarki z linii G-Shock. To gadżety cechujące się niezwykłą wytrzymałością, ponieważ wykazują odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. W tej serii od Casio dostaniemy również modele w stylu retro, zamiennie określane jako vintage. Czym charakteryzują się te zegarki?

Czasomierze Retro G-Shock są dziś w branży zegarmistrzowskiej nazywane klasyką gatunku. Wynika to z faktu, że wszystkie zegarki z tej kolekcji są kultowe, a co za tym idzie – ponadczasowe. Były modne w latach 80. i 90. XX wieku (czyli w czasach, kiedy po raz pierwszy pojawiły się na rynku) i od tamtego czasu tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody. Japoński koncern raz na jakiś czas wydaje odświeżone modele z serii Retro G-Shock, które odznaczają się niebanalnym designem, ale wciąż nawiązują do stylistyki z ostatnich dekad XX wieku.

Powrót do przeszłości połączony z nutą nowoczesnego designu

Zegarki z serii G-Shock są synonimem wytrzymałości i mocy. To ulubione modele, po które bardzo często sięgają zawodowi sportowcy. Dlaczego? Ponieważ czasomierze od Casio są funkcjonalne, odporne na wszelkie zarysowania i uszkodzenia, wiele modeli jest także wodoszczelnych (w standardzie do 200 m). Już pierwsze z nich miały unikalną kopertę chroniącą cały moduł przed różnymi wstrząsami. Do zakupu zegarków G-Shock zachęcają ich wyjątkowe funkcje, jak timer czy stoper, a także kompas. Wpisują się nie tylko w oczekiwania biegaczy, ale także komandosów, nurków czy zawodowych pilotów. Te gadżety odmierzające czas zasługują również na pochwałę ich designu. Są eleganckie i gustowne, przez co na światowym rynku zegarmistrzowskim są doskonale rozpoznawalne i uzyskały już status kultowych. Marka Casio oferuje nie tylko zegarki elektroniczne, ale także analogowe. Z pewnością każdy klient znajdzie model idealny dla siebie, można wybierać nie tylko w rodzajach czy wzorach zegarków, ale także kolorach. To również idealne pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Jeśli wiesz, że Twój członek rodziny czy partner jest entuzjastą sportu, to na pewno trafionym wyborem będzie obdarowanie go zegarkiem od Casio z serii G-Shock.