Czas na przygotowanie domu do zimy. Poznaj nasze sprawdzone rady

Wieczory stają się coraz chłodniejsze, zatem to znak, że nadchodzi zima. Dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować, aby móc spędzać miło czas w pięknym otoczeniu. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam wskazówki, jak przygotować dom do zimy. Już teraz zdradzimy, że niezbędne będzie zaopatrzenie się w ciepłe, puchowe kołdry.

Rada nr 1: Przedświąteczne porządki

W ciągu roku znacznie chętniej spędza się czas ze znajomymi w klubach, kawiarniach czy kinie, niż na sprzątaniu w domu. Jednak, kiedy robi się chłodno często nie mamy ochoty na wychodzenie z domu, nawet jeśli wszędzie dojeżdżamy samochodem. Dlatego będzie to odpowiedni czas na gruntowne odkurzenie domu, czy przejrzenie szafy i oddanie niektórych rzeczy dla potrzebujących. Kiedy dom będzie lśnił czystością, Ty poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Rada nr 2: A może zakupy?

W telewizji można już zobaczyć słynną reklamę Coca-Coli, co oznacza, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Każdy, kto zostawia zakupy na ostatnią chwilę, wie, że nie jest to najlepszy pomysł, a niestety wielu z nas zdarzyło się już popełnić ten błąd. Dlatego zdecydowanie lepiej zakupić prezenty świąteczne już teraz. Dzięki temu można uniknąć kolejek bądź też opóźnień związanych z wysyłką paczek, jeżeli preferujecie zakupy internetowe. Warto także pomyśleć o zakupach spożywczych, tym bardziej, że wiele produktów ma długi termin przydatności. Ponadto na pewno zaoszczędzicie, gdyż wielu sprzedawców przed samymi świętami winduje ceny. Zatem jest naprawdę wiele powodów, dlaczego Warto zrobić zakupy już teraz. Ponadto często się zdarza, że zimowa pogoda nas zaskakuje, podobnie jak drogowców. Dlatego najlepiej zawczasu zaopatrzyć się w odśnieżarkę, aby nie musieć przerzucać śniegu łopatą, choć i ten sprzęt przyda się w domu. Zatem, jeśli jeszcze nie posiadasz zimowego rynsztunku, to koniecznie musisz to nadrobić.

Rada nr 3: Wymiana garderoby

O ile jesienią można jeszcze się łudzić, że temperatura będzie wysoka, tak zimą nie ma na co liczyć, a więc czas najwyższy schować ramoneski, katany czy trencze na dno szafy i niestety znów wyciągnąć grubą, puchową kurtkę. Pamiętajcie też o swetrach, które niewątpliwie Wam się przydadzą, jeżeli Wasza garderoba zimowa świeci pustkami, to niewątpliwie czas pomyśleć o jej odświeżeniu i zakupie nowych ubrań. Obecnie można skorzystać z wielu wyprzedaży czy promocji na ubrania wiosenne i letnie, które na pewno wykorzystacie w przyszłym sezonie, a aktualnie dostępne są za około 30% wartości.

Rada nr 4: Wymiana cienkich kołder na puchowe i zaopatrzenie się w ciepłe koce

Centralne Ogrzewanie nie należy do tanich. Dlatego często przykręcamy nieco kaloryfery, aby zaoszczędzić. Jednak w tej sytuacji konieczne jest zapewnienie sobie komfortu cieplnego, zatem trzeba się zaopatrzyć w ciepłe koce, a także puchowe kołdry. Wybór jest całkiem spory. Można zdecydować się na bawełniane, a także polarowe, które dobrze utrzymują ciepło. Jeśli chodzi o wypełnienie kołder, to dobrze sprawdza się naturalne pierze, ale jeśli ma się alergię, to można zdecydować się na syntetyczne. Dodatkowo również ciepłe kołdry mogą posiadać przeszycia z włókna węglowego, gwarantujące odprowadzanie szkodliwych ładunków elektrycznych. Wygodna kołdra musi być włożona w miękką poszwę. Zatem nie można zapomnieć o bawełnianej, „oddychającej” pościeli. Łóżka małżeńskie warto wyposażyć w dwie kołdry, szczególnie zimą.

Rada nr 5: pomyśl o rozrywce

Zimowe wieczory są długie, zatem warto już zawczasu pomyśleć, jak chce się je spędzać. Pomysłów może być sporo. Naszym zdaniem warto w tym czasie nadrobić zaległości i przeczytać ciekawe książki. Można również znaleźć sobie jakieś hobby, np. nauczyć się szydełkowania. Możliwości jest sporo, a wszystko zależy od Waszych preferencji. Pamiętajcie też o zimowej aktywności. Już teraz warto rozejrzeć się za wycieczkami na narty czy snowboard.

Warto wszechstronnie przygotować się do zimy. Już teraz najlepiej przygotować sobie listę zadań i później odhaczać poszczególne punkty. Ważne jest pomyślenie o porządkach, zakupach, ale również własnej rozrywce. Dzięki temu żaden zimowy dzień nie będzie nudny i cały wolny czas poza pracą, będzie doskonale rozplanowany.