Czarter jachtów dla każdego

„Takiemu to dobrze”, myśli sobie niejeden rodak, widząc czasem w kinie lub w telewizji luksusowy jacht, piękną łódź motorową albo katamaran płynący gdzieś daleko po morzu lub oceanie. Nie jeden się przy tym rozmarzy, ale może nie wiedzieć, że takie marzenie może sobie spełnić.

Świat poszedł jednak naprzód, toteż dziś nie trzeba być milionerem ani posiadać na własność komfortowego jachtu czy katamaranu, by rozkoszować się bajecznym rejsem i zwiedzać Mauritius, Malediwy, Kubę lub choćby Grecję czy Chorwację. Łódź można bowiem wyczarterować i poczuć się jak prawdziwy krezus. Kto natomiast ma umiejętności i uprawnienia żeglarskie, może to zrobić ze swoją załogą: w wybranej marinie będzie czekała jedna z ponad 10 tysięcy jednostek pływających, dostępnych praktycznie na całym świecie.

Może to być łódź żaglowa, katamaran, łódź motorowa albo gulet, czyli drewniany jacht dwumasztowy. Czartery jachtów to usługa ciesząca się rosnącą popularnością. Tylko najbogatsi ludzie na świecie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie własnych luksusowych jednostek pływających, ale pływać i żeglować mogą niemal wszyscy, nawet ci, którzy nigdy w życiu nie spędzili urlopu na wodzie.

Różne opcje do wyboru

Wakacje na morzu dostępne są dla każdego, kto chciałby zakosztować czegoś innego niż hotel z all inclusive i zobaczyć świat z zupełnie innej niż dotąd perspektywy. Jest to forma wypoczynku pozwalająca na niezwykle skuteczny reset mózgu i zapomnienie o codzienności. Dostępne są rozmaite opcje.

Na załogi z uprawnieniami czekają po prostu rozmaite jednostki pływające. Wystarczy zarezerwować, dojechać lub dolecieć, dotrzeć do mariny i można wyruszać w rejs. To jednak przyjemność zarezerwowana dla prawdziwych wilków morskich.

Ci, którzy pływać po morzach i oceanach nie umieją, mogą zdecydować się na rejs ze skipperem. To doświadczony żeglarz lub motorowodniak, który w czasie podróży zajmie się nawigacją i zadba o bezpieczeństwo załogi. Będzie to rejs, w którego trakcie załoga uczestniczy w rozmaitych czynnościach niezbędnych na jachcie, zarówno tych typowo gospodarczych, jak przygotowywanie posiłków i sprzątanie, jak i żeglarskich:  pod okiem skippera można bowiem uczyć się morskiego kunsztu.

Kto chce po prostu wypocząć, może zarezerwować sobie rejs kabinowy. Tu do dyspozycji będzie jednostka pływająca z załogą, która wszystkim się zajmie. Tę opcję wybierają najczęściej pary.

Nikt nie powiedział, że trzeba wtedy dzielić jacht z obcymi ludźmi: dla posiadaczy pojemniejszych portfeli przewidziane są rejsy sprywatyzowane. Oznacza to, że łódź z załogą jest do wyłącznej dyspozycji zamawiającego.

Nie tylko rejsy, ale i atrakcje turystyczne

Nie samym żeglowaniem wodniak żyje: od czasu do czasu warto, a nawet trzeba zejść na ląd – choćby po to, by go zwiedzić, dlatego rejsy oferowane przez GlobeSailor obejmują także liczne atrakcje turystyczne. Może to być zwiedzanie, pobyt na rajskich plażach, udział w lokalnych imprezach, grillowanie, degustacje miejscowych potraw czy oglądanie występów.

Wszystko to niezapomniane przeżycia, często niedostępne dla tych turystów, którzy wybierają hotelowy sposób na spędzenie urlopu czy podróż poślubną.

Również kierunki docelowe, ostatnio chętnie nazywane destynacjami, pozwalają na niezapomniane przeżycia. Pływać można zarówno tam, gdzie przez cały rok jest bajecznie ciepło i świeci słońce, jak i tam, gdzie dominują chłody, jak choćby Europa Północna. Karaiby, Azja, Oceania, Afryka czy Bliski Wschód – wszędzie tam na spragnionych wrażeń czekają  przygotowane jednostki pływające ze skipperem lub załogą, a także bez.