Biżuteria ślubna – czym się kierować aby uniknąć biżuteryjnej wpadki?

Wiosna i lato to sezon kiedy odbywa się najwięcej ślubów. Każda panna młoda liczy wszakże na idealną pogodę tego dnia. Bez względu na to czy masz w planach swój własny ślub czy wybierasz się tylko na wesele przyjaciół na pewno stoisz przed rozterką jak sprawić aby wyglądać tego dnia wyjątkowo elegancko. Żadna stylizacja nie jest kompletna jeśli nie jest uzupełniona odpowiednią biżuterią taką jak bransoletka lub kolczyki. Szczególnie jeśli to kolczyki lub bransoletka do ślubu ;).

Biżuteria ślubna  – jaką wybrać aby czuć się wyjątkowo?

Jeśli chodzi o biżuterię ślubną to możesz wybierać spośród naprawdę wielu dodatków: kolczyki, bransoletki, naszyjniki z kamieni szlachetnych, bransoletki pozłacane, grzebyki, opaski… Ciężko się zdecydować, prawda? Co zatem powinno przede wszystkim znaleźć się w stylizacji panny młodej?

W ślubnej stylizacji przede wszystkim najważniejsze są kolczyki. To one są najbliżej Twojej twarzy i najbardziej przyciągają wzrok. Muszą zatem stanowić idealną kompozycję wraz z fryzurą i makijażem tak, aby delikatnie podkreślić urok i nie przyćmić całości Twojego ślubnego looku. To do nich powinnaś dobierać resztę dodatków. (Sprawdź kolczyki Ania Kruk)

Jak dobrać idealne kolczyki do ślubu?

Nie tylko kolczyki do ślubu ale kolczyki w ogóle powinny być przede wszystkim dopasowane do kształtu twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz raczej zrezygnuj z dużych, okrągłych kolczyków. Postaw na kolczyki podłużne (które są wyjątkowo modnym dodatkiem w tym sezonie), w kształcie kropli lub delikatne sztyfty. Podłużne kolczyki będą idealnym dopełnieniem wysoko upiętych koków.

Jeśli Twój look jest romantyczny i delikatny wybierz kolczyki do ślubu w typie sztyftów, na przykład tych bogato zdobionych cyrkoniami lub małe wiszące kolczyki. Kiedy Twoja suknia ma zabudowany dekolt wówczas również lepszym wyborem będą krótsze modele kolczyków do ślubu.

Przy wyborze sukni z długimi rękawami lub mocno zabudowanej wtedy szczególnie ważne są kolczyki, mogą być wręcz jedynym elementem biżuterii, którą będziesz miała na sobie w tym ważnym dniu.

Jak dobrać biżuterię do sukni?

Jeśli Twoja suknia nie ma rękawów, wówczas bardzo eleganckim dodatkiem poza kolczykami będzie na przykład pozłacana bransoletka.

Suknia ślubna może mieć wiele odcieni bieli. Przyjmuje się, że jeśli zdecydowałaś się na suknię w ciepłym kolorze bieli takim jak wanilia, ecru, śmietankowy to najlepszym dodatkiem jest złota biżuteria taka jak na przykład pozłacana bransoletka lub kolczyki. Jeśli Twoja suknia jest zaś śnieżnobiała świetnie uzupełniać będzie ją srebrna biżuteria ślubna. Srebrne kolczyki lub pozłacana bransoletka świetnie sprawdzą się również przy wyborze koronkowej sukni dodając jej charakteru vintage. (Zobacz teraz – Ania Kruk)