Berberyna KenayAG – właściwości i zalety przyjmowania tego suplementu diety

Berberys to roślina, której zalety znali jeszcze nasi średniowieczni przodkowie. Berberyna w medycynie ludowej uchodziła bowiem za lek, który pomaga w walce z dolegliwościami układu trawiennego. Dopiero współcześni nam badacze wzięli pod lupę ten ciekawy związek chemiczny – wnioski były niezwykle ciekawe i doprowadziły do wprowadzenia na rynek suplementów diety z berberyną. Oto kilka ciekawostek, które być może zachęcą do zainwestowania w ten wielozadaniowy preparat.

Berberyna suplementem diety dla osób z cukrzycą

Olbrzymią zaletą berberyny jest jej działanie wspomagające w walce z cukrzycą. Na naturalnym suplemencie diety mogą skorzystać setki milionów ludzi na całym świecie. Niestety powszechne lekarstwa na cukrzyce niosą za sobą konsekwencje w postaci przybierania na wadze, mogą obciążać wątrobę, nerki oraz serce, a nawet powodować hipoglikemię. Do właściwości berberyny należy aktywacja enzymu AMPK. Związek ten działa aktywnie w naszym organizmie, pomagając cukrzykom wchłaniać glukozę, regulować poziom insuliny oraz odciąża wątrobę z przemian związanych z tym węglowodorem. Berberyna nie zastąpi odpowiedniej ilości ruchu i właściwej diety, ale może znacząco pomóc cukrzykom osiągnąć odpowiedni stan zdrowia.

Berberyna pod względem efektywności może konkurować z metforminą, czyli typowym związkiem w terapii leczenia cukrzycy. Podczas badań porównawczych berberyny i metforminy naukowcy wykazali, że jednakowo zarówno na osoby, które we wczesnym stadium choroby oraz na osoby, które leczą się od dawna. A zatem wykazuje całkiem podobne właściwości. Berberyna ma jeszcze tę zaletę, że nie działa niszcząco na wątrobę, czego nie można powiedzieć o metforminie.

Berberyna od KenayAG – skutecznym suplementem diety do walki z nadwagą

Jeśli poszukujemy naturalnego suplementu diety, który wspomoże zrzucanie zbędnych kilogramów, to berberyna wydaje się strzałem w dziesiątkę. Związek ten pomaga skutecznie zwalczać otyłość brzuszną poprzez redukcję tkanki tłuszczowej wewnątrzbrzusznej. Na testach przeprowadzonych z berberyną wykazano, że po 3 miesiącach kuracji człowiek może zrzucić nawet 2,5 kg zbędnego tłuszczu. Dodatkowo także aż o 12% obniża się w tym czasie poziom złego cholesterolu. Wielokierunkowe działanie berberyny to zatem jednoczesne regulowanie wagi ciała oraz oczyszczanie i wzmacnianie układu naczyniowego.

Najnowsze badania nad berberyną, które prowadzone są jeszcze na poziomie laboratoriów, wskazują, że suplement ten może pozytywnie wpływać na inne sfery naszego zdrowia. Na ostateczne potwierdzenie czeka jeszcze antywirusowe działanie berberyny, otłuszczanie wątroby, wspomaganie walki z depresją, poprzez podnoszenie poziomu serotoniny. Prowadzone są również badania nad zdolnością berberyny do hamowania cyklu rozwoju nowotworu.

W internecie kupisz na: https://sklep.kenayag.com.pl/
Kenay sp.j. Import suplementów diety. Grzegorek A. i Wspólnicy
Częstochowska 25, 62-800 Kalisz