Bajkowy pokój dla małej dziewczynki – jakie meble wybrać?

Aranżacja dziecięcego pokoju to nie tylko wybór mebli, ale także stylowych dodatków. To właśnie one tworzą klimat wnętrza i sprawią, że dziecko poczuje się jak u siebie. Pokój powinien być wygodny i funkcjonalny, a jego design powinien być spełnieniem dziewczęcych marzeń. Jak uzyskać taki efekt?

Meble do pokoju dla dziewczynki

Urządzając pokój, wybierz meble dla dziewczynek – specjalnie zaprojektowane zestawy idealnie wpisują się w ich gust. Regały, szafki czy łóżka inspirowane ulubionymi bajkami i ich bohaterami fascynują większość maluchów. Bajkowe meble dla dzieci mogą być podstawą wyposażenia dziecięcego pokoju – w ten sposób można stworzyć miejsce ja ze snów, idealne do zabawy i odpoczynku.

Księżniczka prosto z baśni

Każda mała dziewczynka przeżywa fascynację księżniczkami z ulubionych baśni. Szybko można sprawić dziecku radość, wybierając do pokoju mebelki z postacią księżniczki w balowej sukni. Warto zdecydować się na zestaw takich mebli – łóżko z praktyczną szufladą, szafkę oraz półkę, aby uzyskać harmonijnie urządzone wnętrze.

Ukochane zwierzątka – popularny motyw

Jednym z ulubionych motywów wśród dzieci są też zwierzątka – szczeniak i kociaki, ale nie tylko! Dzieci od najmłodszych lat poznają bajki, których bohaterami są właśnie zwierzaki, dlatego nic dziwnego, że sympatia budzi się momentalnie! Bajkowe meble ze zwierzętami zwykle podobają się głównie dziewczynkom, ale będą też odpowiednie do wspólnego pokoju rodzeństwa.

Jakie kolory wybrać?

Przyjęło się, że za najbardziej dziewczęcy kolor uchodzi róż – będzie on faktycznie idealny, jeśli chcemy uzyskać baśniowy efekt. Warto jednak komponować go też z innymi barwami, aby nie zdominował całości. Białe meble dla dzieci z wybranym nadrukiem również będą idealne. Dobierz również inne dodatki w podobnych kolorach, np. dywan, rolety, zasłony, pudełka na zabawki i inne drobiazgi.

Dodatki budują klimat

Jeśli w pokoju dziecięcym są już niezbędne meble, czas dobrać jeszcze dodatki oraz akcesoria, które dodadzą przestrzeni charakteru i uroku, a także wywołają zachwyt w oczach maluchów. Szafka czy łóżko to elementy podstawowe, ale na pewno małej dziewczynce spodobają się też kolorowe pudełka na zabawki, kolorowy puf do siedzenia, plakaty lub fototapeta, a także niebanalny dywan. Dobrze przemyślana całość będzie funkcjonalna, ale też stanie się ulubionym miejscem dziecka – zgodnie z naszymi zamiarami!