Autokary w Wejherowie dostępne dla wszystkich pasażerów

Przejazdy komunikacją miejską są świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy nie posiadamy swojego samochodu. Dobrze jest też dodać, że autokary w Wejherowie kursują przez siedem dni w tygodniu.

Czy każdy może podróżować autokarami po Wejherowie?

PKS Wejherowo organizuje kursy do pobliskich miejscowości dla każdego pasażera, niezależnie od wieku i płci. Jedynym warunkiem przejazdu jest uiszczenie opłaty za bilet zgodnie z obowiązującą taryfą danego przewoźnika.

Czy są przewidziane ulgowe bilety?

Obecnie z ulg na bilety mogą korzystać uczniowie oraz studenci czy też emeryci. Warto też dodać, że małe dzieci do lat siedmiu mogą jeździć na ulgowych biletach. Natomiast przy kontroli uczniowie i studenci muszą mieć przy sobie legitymację szkolną czy też studencką, która uprawnia ich do jazdy za niższą cenę.

Czy da się kupić bilet online?

Wielu przewoźników daje możliwość kupienia biletów online, dzięki czemu można je zarezerwować nawet kilka dni przed planowanym wyjazdem. Co więcej, to bilety da się kupić nie tylko na jednorazową wycieczkę, ale również na cały miesiąc lub dwa miesiące, w zależności od potrzeby. Tym sposobem, podróżujący codziennie autokarem na danej trasie, nie muszą się martwić o zakup biletów na dworcu.

Czy PKS Wejherowo działa również w weekendy?

Autokary w Wejherowie działają również w weekendy, przez co można dostać się w różne miejsca w soboty czy w niedzielę lub w święta. Należy jednak pamiętać, że w dni świąteczne rozkłady jazdy mogą być zmienione i autobusy będą kursować z mniejszą częstotliwością. Wieczorne odjazdy natomiast w soboty i niedziele odbywają się do godziny osiemnastej.

Dobrze jest dodać, że autokary z Wejherowa są często wyposażone w klimatyzację, przez co można w nich komfortowo odbywać podróż, szczególne w upalne dni. Należy pamiętać, iż na stronie internetowej da się kupić bilety nie tylko dla siebie, ale również dla całej rodziny. Tym sposobem można od razu zająć miejsce w autokarze bez stania w kolejce po bilet u kierowcy czy też na dworcu.