Alcantara – najlepsze preparaty detailingowe do tapicerki z alcantary

Tapicerka jest jednym z elementów szczególnie narażonych na zużycie. Aby na długi czas zachować jej czystość i estetyczny wygląd, należy odpowiednio od nią dbać. Podpowiadamy, jakimi preparatami powinna być pielęgnowana alcantara i gdzie można je nabyć!

Alcantara – jak o nią dbać?

Alcantara to sztuczna tkanina z ultramikrowłókien poliestru oraz poliuretanu. Doskonale sprawdza się w roli tapicerki, ponieważ jest sprężysta, miła w dotyku oraz wyjątkowo wytrzymała. Mimo to, powinno się ją właściwie pielęgnować. Siedzenia w samochodzie są codziennie narażone na wiele różnych szkodliwych czynników zewnętrznych, m.in. brud, promieniowanie UV, wilgoć czy środki chemiczne.

Alcantarę przede wszystkim trzeba regularnie oczyszczać. Drobne zabrudzenia powinno się na bieżąco usuwać za pomocą wody i miękkiej ściereczki lub specjalnych środków w sprayu. Piasek, okruszki jedzenia, kurz oraz inne osady pomoże z kolei zwalczyć zwyczajny odkurzacz. Od czasu do czasu trzeba też oczywiście dogłębnie wyczyścić całą tapicerkę. Nie jest jednak wskazane częste pranie, ponieważ może mieć negatywny wpływ na kondycję materiału. Stosując odpowiednie preparaty da się właściwie dbać o higienę oraz estetyczny wygląd tapicerki, a przy okazji wydłuży się czas pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Najlepsze preparaty do alcantary

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że najlepsze preparaty do alcantary to środki dedykowane wyłącznie do tego typu tapicerki. Najrozsądniej jest wybierać produkty znanych marek detailingowych, takich jak m.in. Gtechniq, Colourlock czy TLCS. Warto zainwestować w przynajmniej w środek czyszczący i impregnat, ale można znaleźć jeszcze wiele innych specyfików, np. do renowacji.

Zakup nawet najlepszych preparatów do alcantary jednak nie wystarczy, jeśli nie będzie się ich odpowiednio stosować. Z tego względu potrzebne są jeszcze specjalistyczne akcesoria. Przydatne będą z pewnością specjalna szczotka, ściereczki z mikrofibry oraz dodatkowe gadżety, np. butelki spieniające do pian aktywnych.

Gdzie kupić preparaty do alcantary?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie kupić preparaty do alcantary? Koniecznie wybierz specjalistyczny punkt detailingowy z profesjonalną obsługą, szeroką ofertą oraz przystępnymi cenami. Jednym z najlepszych sklepów tego typu jest Auto Na Blask, współpracujący z salonami z całej Polski. Błyskawicznie realizuje zamówienia, a także często organizuje akcje promocyjne i rabatowe. Przy tym gwarantuje dostęp nie tylko do produktów znanych marek, ale też cennej wiedzy specjalistycznej.

Więcej informacji na temat tego, jakie preparaty do alcantary wybrać (z konkretnymi przykładami) znajdziesz w artykule: https://autonablask.pl/alcantara-najlepsze-preparaty-do-jej-czyszczenia-i-impregnowania/.

Alcantara jest niezwykle praktycznym materiałem, dlatego warto poświęcić mu chwilę uwagi. Zadbana kabina samochodu jest wizytówką jego właściciela. Zależy Ci na tym, by każda jazda była przyjemnością? Zainwestuj w profesjonalne preparaty detailingowe do alcantary w dobrej cenie, by regularnie dbać o jej czystość oraz wygląd!