7 powodów, aby zacząć pić herbatę zieloną

Nie ma to jak zielona herbata z rana, potem jeszcze jedna w pracy, jedna do obiadu, no i jedna na dobre spanie. Skoro Anglicy mają swoją tradycję picia herbaty, to czemu by nie stworzyć takiej tradycji w swoim domu?

Herbata, jak to herbata…

No właśnie nie do końca. Każda herbata jest inna i ma inne właściwości. Istnieje nawet specjalny zawód, którego wykonawcy są specjalistami od herbaty i są to kiperzy. Smak, jakość i właściwości herbaty zależą od wielu czynników, m.in. od temperatury wody, od długości parzenia, ilości suszu. Dobrze zaparzona herbata ma właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze życie.

Czy warto pić zieloną herbatę?

Oczywiście, że tak! Dlaczego?

1. Pobudzi Cię i ostudzi

Herbata ma w sobie teninę, czyli herbaciany odpowiednik kofeiny. Dzięki temu może zastąpić kawę i również pobudzić. Jednak zielona herbata jest magiczna i jeśli zaparzymy ją drugi raz, to ma już zupełnie odwrotne działanie i pomoże nam się uspokoić i ukoić nerwy, a także odprężyć.

2. Poprawi sprawność twojego umysłu

Może nie sprawi, że nauka będzie ci szła, jakbyś wykonywał najprostszą czynność w Twoim życiu, ale poprawi Twoją koncentrację i mózg będzie pracować na nieco wyższych obrotach.

3. Wiecznie młodzi i piękni

Co prawda zielona herbata nie jest eliksirem młodości, jednak młodość skóry pozwoli zachować. Picie codziennie chociaż szklanki tej herbaty pomaga oczyścić organizm z toksyn i zwalcza cellulit, dzięki czemu skóra wygląda ładniej i zdrowiej.

4. A Ty, której witaminy potrzebujesz?

Jeśli twoje ciało potrzebuje, aby zapewnić mu nieco więcej witaminy C, E, K, B, albo jonów potasu, fluoru czy też glinu – herbata zielona będzie do tego idealna.

Inne witaminy i minerały również warto czerpać ze zdrowotnych naparów. Jednym z takich źródeł zdrowia jest np. mniszek lekarski – jego zastosowanie i właściwości uzupełnią działanie zielonej herbaty.

5. Czyściutkie żyły

Gdy krew nie ma problemów, aby krążyć po całym ciele i nie napotyka po drodze żadnych przeszkód, to automatycznie w dobrej kondycji jest całe nasze ciało. Dobre ukrwienie to podstawa i jeśli chcemy zapobiec problemom z układem krążenia, to zielona herbata świetnie działa jako stymulator.

6. Czyste i zdrowe zęby

Jama ustna narażona jest na wiele bakterii. Herbata pomaga z nimi walczyć, a fluor w niej zawarty pomaga zwalczyć próchnicę. Nie musimy też już się martwić, jeśli mieliśmy wrażenie, że mamy zabójczy oddech. Wystarczy pić tę herbatę, a ona poradzi sobie z tym problemem.

7. Hamuje rozwój bakterii w układzie moczopędnym

Układ moczopędny niemalże cały czas ma do czynienia z toksynami. To za jego pomocą pozbywamy się ich z ciała! Musimy więc go dobrze zabezpieczyć przed bakteriami i w tym właśnie pomoże nam zielona herbata.

***

Opisane powyżej 7 powodów, to zaledwie mała część tego, co możemy uzyskać dzięki zielonej herbacie – jeszcze więcej informacji znajdziesz na www.herbata.info.