5 rzeczy, które musisz mieć w domu, aby wyglądał wyjątkowo

Wszyscy chcemy, żeby nasz dom był wyjątkowym miejscem. Odpoczywamy w nim, mieszkamy i zapraszamy gości. Jednym zdaniem – dbamy o niego. Czy istnieją uniwersalne wskazówki, dzięki którym nasz dom może wyglądać wyjątkowo? Oczywiście! W tym artykule poznacie pięć rzeczy, które stworzą niespotykany klimat w twoim mieszkaniu.

1. Zapach pełen emocji

Często zaniedbywany element, który wpływa na wyjątkowość naszego domu – zapach. To nim możemy zbudować odpowiedni klimat, wydobyć piękne wspomnienia oraz nastroić najbliższych. Odpowiednia kompozycja zapachowa jest w stanie stać się „znakiem rozpoznawczym” naszego mieszkania, tak samo jak perfumy mogą być naszą wizytówką. Wybór jest ogromny, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

2. Dodatkowo… gadżety!

Zakup dodatków to najlepszy i często najmniej inwazyjny sposób, żeby pokazać wyjątkowość naszego domu. Niewielkim nakładem kosztów (czasem nawet za darmo – od czego mamy DIY) mamy możliwość pokazać, że domownicy to niespotykane i niezwykłe osoby. Pole do popisu jest ogromne –  ciekawe plakaty na ścianach, kolorowe poduszki w salonie, a może własnoręcznie wykonane kubki? Wybór należy do ciebie!

3. Stół to podstawa

Zbuduj swoją jadalnię wokół idealnego stołu. Żeby dodatkowo pokazać swój niepowtarzalny charakter, możesz go wykonać na zamówienie! To bardzo popularny i ciekawy trend; stoły na zamówienie sprawiają, że twoja jadalnia lub salon zyskują niepowtarzalny element wystroju, a tym samym zyskuje całe mieszkanie!

Na zdjęciu: Stół Victoria od polskiej marki Hoom

4. Wyjątkowe wspomnienia

To, co najsilniej buduje wyjątkowość każdego wnętrza, to wspomnienia i pamiątki związane z domownikami. Zdjęcia ze wspólnych podróży, uroczystości rodzinnych, wspólnie wykonane dodatki do domu – to wszystko sprawia, że wnętrze zyskuje nie tylko ducha, ale także piękną głębię. Nie wstydź się więc zdjęć z dzieciństwa! Opraw je w ramki i z dumą postaw w salonie.

5. Pasja do życia

Ostatnim, ale nie najmniej istotnym elementem są… nasze pasje. Wszystko, co się z nimi wiąże w prosty i ciekawy sposób tworzą historię i niezwykłość naszego domu. Jeśli czytasz dużo książek – czemu nie zbudować salonu wokół stosów ulubionych dzieł? Zbierasz coś ciekawego? Wyeksponuj to, zamiast chować po kątach!

A jakie są wasze sposoby na to, żeby mieszkanie wyglądało wyjątkowo? Może wykorzystujecie jakieś nieznane nam wskazówki? Koniecznie dajcie nam znać!