4 pomysły na wykorzystanie żyrandoli w domu

Żyrandole wcale nie muszą być nudne. Odpowiednio dobrane do pomieszczenia mogą dodać stylu nawet najmniej oczywistym miejscom w domu. Jeśli więc potrzebujesz czegoś, co urozmaici pomieszczenie i przyciągnie uwagę do dowolnego zakątka mieszkania… żyrandol będzie najlepszą możliwą oprawą świetlną – zarówno w salonie, jak i w kuchni, a nawet w łazience. Nie wierzysz? Sprawdź!

1. Nad wanną

Nie ma chyba mniej oczywistego miejsca dla żyrandola. Umieszczenie go w łazience, tuż nad wanną, może się wydawać pomysłem wręcz szalonym, ale bądź pewien, że tego typu rozwiązanie doda twojej łazience romantycznej aury i nieco dramatycznego charakteru. Wiszący nad wanną żyrandol z pewnością sprawi, że kąpiele będą jeszcze bardziej relaksujące i o wiele bardziej stylowe. Oczywiście, dizajn żyrandola należy odpowiednio dobrać do stylu łazienki. Jeśli jest ona utrzymana w ciepłej kolorystyce – świetnie powinien się sprawdzić żyrandol drewniany. Jeśli natomiast nasza łazienka urządzona jest w stylu chłodnym – najlepszym rozwiązaniem może być nowoczesny kryształowy żyrandol.

2. Nad stołem kuchennym

To nie żart. Jeśli lubisz nietuzinkowe rozwiązania i nieoczywisty wystrój, użyj żyrandola do nadania charakteru twojej kuchni. Umieszczenie żyrandola nad stołem nie tylko sprawi, że będziesz miał więcej światła do podziwiania swoich kulinarnych wyczynów, ale też zrobi z kuchni pomieszczenie, do którego z przyjemnością będziesz zapraszać znajomych. Pomyśl tylko, jak wyglądałby w kuchni nowoczesny kryształowy żyrandol albo minimalistyczny w stylu żyrandol z papieru!

3. Nad łóżkiem

Kolejne miejsce, któremu żyrandol doda romantycznej atmosfery! Jest to bardzo stylowe i subtelne rozwiązanie. Łóżko nie musi się w końcu kojarzyć jedynie ze snem i odpoczynkiem. Zaszalej, znajdź żyrandol o dizajnie, który zmieni zupełnie to, w jaki sposób patrzysz na swoje łóżko. Możesz wybrać żyrandol o nieoczywistym kształcie i z nieoczywistego materiału. Możesz też pójść w stronę klasyki. Nad łóżkiem doskonale sprawdzą się na przykład nowoczesne kryształowe żyrandole – nic tak nie doda sypialni blasku.

4. Nad stolikami nocnymi

Ustaliliśmy już, że żyrandol nad łóżkiem w sypialni jest świetnym pomysłem ze względów estetycznych, ale jeśli nie jesteś przekonany do tego rozwiązania, nic straconego. Okazuje się bowiem, że nie musisz żyrandola wieszać nad łóżkiem, by osiągnąć ten efekt. Możesz za to umieścić po jednym małym żyrandolu na ścianie po obu stronach łóżka – zamiast lampek nocnych lub kinkietów. Serio! Efekt gwarantowany!