3 zasady, których należy przestrzegać podczas wyprzedaży

Okres wyprzedaży zimowej to jeden z najgorętszych terminów w roku. Większość z nas najchętniej kupiłaby wówczas absolutnie wszystko. Od najmodniejszej w tym sezonie kurtki z futerkiem, aż po oryginalną koszulę z zabawnymi nadrukami. Jak robić zakupy, aby nie zwariować i nie nadwyrężyć karty kredytowej rodziców? Róbmy to… z głową!

Zasada numer 1. Część zakupów powinna mieć charakter uniwersalny

Oto pierwsze i najważniejsze przykazanie, które przyświeca zakupom wyprzedażowym. Nie każdy z przecenionych produktów będzie tak samo modny w następnym sezonie, jak teraz. Wiele motywów i wzorów przekształca się w nieco inne wersje, a kolory bardzo często ustępują miejsca kolejnym. Z tego też powodu masowe kupowanie ubrań w jednym guście nie jest zalecane nikomu. Jesteś miłośniczką kotów i chciałabyś, aby każdy się o tym dowiedział? Postaw na bluzę albo sweter w stonowanym kolorze z takim nadrukiem. Takiego zakupu z pewnością nie pożałujesz!

Zasada numer 2. Postaw na ubrania wierne Twojemu stylowi

Podczas wyprzedaży bardzo często usiłujemy wyjść poza swoje ramy, a tym samym sięgamy po produkty, na które nigdy wcześniej byśmy się nie zdecydowali. Oczywiście nie ma w tym niczego złego pod warunkiem, że jest to kwestia kilku ubrań, a nie zdecydowanej większości. Skąd wiedzieć, gdzie jest ta granica? Obudź w sobie wewnętrznego krytyka i zapytaj, czy aby na pewno ta rzecz nie wyląduje na dnie Twojej szafy. Usłyszałaś głośne „NIE”? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, by miłośniczka T-shirtów postawiła na dziewczęcą koszulę z krótkim rękawem oraz kokardą!

Nie idź na kompromisy. Kupowanie ubrań w złym rozmiarze nie kończy się dobrze

Podczas wyprzedaży bardzo często spotykamy się z problemem, jakim jest brak rozmiaru. Znajoma sytuacja, nieprawdaż? W takich sytuacjach upór najczęściej podpowiada nam najmniej trafione pomysły, a jednym z nich jest zakup danej rzeczy w mniejszym lub większym rozmiarze. Czy warto? To zależy. Jeśli różnica jest niewielka, to śmiało możesz ryzykować. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić!

Zakupy wyprzedażowe to świetna okazja do wzbogacenia swojej szafy o stylową garderobę, nie naruszając zanadto budżetu domowego. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w modne ubrania? Oczywiście w Reporter Young!