10 Popełnianych błędów przy zakupie okien PCV

Planując zakup okien PCV, warto podejść do tego profesjonalnie. Okna plastikowe, które nie uległy uszkodzeniu, powinno się wymieniać co 10 lat.

Zacznij od ceny okna

Cena okna jest istotna, ale nie może stanowić kluczowego kryterium wyboru. Ekonomiczniej jest zakupić okno i usługę montażu bezpośrednio od producenta – unika się w ten sposób kosztów podwykonawców. Ekoplast Kraków zajmuje się kompleksową produkcją okien, a wszystkie elementy są w cenie okna.

Niby nowe, a jednak stare?

Nie warto decydować się na zakup dokładnie takiego samego okna, które było wcześniej wstawione. Technologia stolarki okiennej stale się rozwija. Można wybrać okno wyciszające hałas lub korespondujące z kolorem elewacji. Spersonalizowane okno będzie lepiej spełniało swoją rolę.

Bezpieczeństwo okien ponad wszystko

Warto zwrócić uwagę na rozwiązania okienne, gwarantujące bezpieczeństwo. Ekoplast Kraków proponuje okucia i klamki, które uniemożliwiają otwarcie okna z zewnątrz.

Serwis, renowacja i naprawa okien

Kupując nowe okno, nie wolno zapominać o kosztach związanych z ich użytkowaniem. Okna mają stały kontakt z czynnikami zewnętrznymi – słońce, mróz czy wiatr. Tańsze okna mogą mieć konstrukcyjnie utrudniony dostęp do okuć czy zawiasów.

Estetyka i kwestie dekoracyjne okien

Warto pamiętać o tym, aby wszystkie okna nawiązywały do jednego stylu. Wśród okien Ekoplast Kraków znajduje się linia Prestige Plus, która oferuje elementy dekoracyjne pasujące do popularnych sposobów urządzania wnętrz.

Warunki atmosferyczne wpływają na stan okien

Trzeba zastanowić się, czy teren nie jest zbyt wilgotny – okleina będąc stale wilgotna może ulec odbarwieniu, a w górach – gdzie występują mocniejsze wiatry, należy wybrać okna o wzmocnionej konstrukcji.

Wymiana okien to element remontu

Przed wymianą okna warto przygotować pomieszczenie. Dobrze zaopatrzyć się w folię i taśmę malarską, by zabezpieczyć okolicę okna.

Lepiej wybrać okno dwu- czy trzyszybowe?

Okno z pakietem trzech szyb to gwarancja lepszej izolacji.  Obecnie producenci oferują szyby
z powłoką refleksyjną czy ochroną przeciwsłoneczną. Warto pomyśleć nad ułatwieniem sobie codzienności i porozmawiać ze sprzedawcą okien – komentuje Borys Michalski z działu sprzedaży Ekoplast Kraków.

Samodzielne wstawianie nowego okna

Jeśli nie jest się doświadczonym monterem okien, nie warto robić tego samodzielnie.

Zewnętrzny montażysta okien

Warto zdecydować się na montażystę wskazanego przez producenta okien – jest to przeszkolony specjalista, który skrupulatnie zajmie się wymianą i obsadzaniem okna.