Wypadanie włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów u mężczyzn to niezwykle powszechny problem, który zdarza się niezwykle często skutecznie uprzykrzając panom życie. Skłonności związane z wypadaniem włosów u mężczyzn mogą być związane z problemami natury genetycznej – wówczas najczęściej dotyka ich łysienie androgenowe. Ten rodzaj utraty włosów u mężczyzn łączy się z działaniem androgenów- męskich hormonów, z czego najczęściej pochodnej testosteronu dihydrotestosteronu, który oddziaływając na cebulki włosów osłabia je powodując ich intensywne wypadanie. Stopniowa lub bardziej intensywna utrata włosów powodowana przez ten rodzaj łysienia przyczynia się do tego, że włosy z dnia na dzień stają się słabsze, cieńsze, krótsze, a w ostatecznym rozrachunku wypadają.

Rejony dotykane najczęściej przez męskie wypadanie włosów związane z łysieniem androgenowym to okolice zakoli oraz czubka głowy. Mieszki włosowe w okolicach potylicy czy skroni są znacznie odporniejsze na działanie androgenów, przez co mężczyźni często mają wyraźne braki włosów od czoła ku tyłowi głowy, podczas gdy boki są pełne gęstych i zdrowych włosów.

Leczenie wypadania włosów u mężczyzn jest różnorodne, jednak najczęściej stosowane jest doustne spożywanie finasterydow, które blokują działanie androgenów na mieszki włosowe, pozwalając im na odbudow. Niekiedy mężczyźni decydują się na bardziej drastyczne metody odzyskiwania dawnej fryzury kierując swoje kroki ku medycynie estetycznej i transplantacji włosów, które to na nowo umieszczane są w miejscach dotkniętych łysieniem.

Bez względu jednak na rodzaj problemu, który powoduje wypadanie włosów u mężczyzn, ciekawą alternatywą która jest w zupełności bezpieczna i efektownie wspomaga poprawę estetyki i ogólnego wyglądu czupryny są produkty jak te od Dr Hair. Oparte na mikrowłóknach keratynowychdelikatnie otulają one włosy, dodając im objętości i gęstości, a w efekcie pozwalają panom czuć się pewniej każdego dnia. Te doraźnie stosowane kosmetyki w proszku lub w sprayu stanowią ekspresowe wybawienie w trudnych chwilach, a ich łatwa aplikacja, pozwala na stosowanie ich wszędzie tam gdzie tego potrzebujemy.

Ciekawymi opcjami na zagęszczanie włosów u mężczyzn jest metoda DrHair, lub coraz popularniejszy zabieg mezoterapii, który polega na iniekcji pod skórę głowy substancji czynnych i odżywczych, które pomagają uzyskać rewelacyjne efekty. Wykorzystywane w zabiegu tym substancje, mogą stanowić materiał w postaci komórek macierzystych lub osocza bogatopytkowego od pacjenta – co stanowi swego rodzaju pewność przyjęcia się materiału i jego rewelacyjnego działania