Wąsik nad górną wargą – jak się go pozbyć?

Wąsik nad górną wargą, to zmora w życiu wielu kobiet. Za tego rodzaju zjawisko obwinia się nadmiar męskich hormonów, które reprezentantki płci pięknej wprawiają w niemałe zakłopotanie. Pojawiają się gwałtownie, rosną czasem w ciemnym kolorze i niestety – nie dodają paniom urody. Dzieje się tak zwłaszcza we współczesnym świecie, w którym to o dobrych wielu lat – dominuje kultura obrazkowa.

Co zrobić z wąsikiem u kobiet?

Współczesne kobiety mają znacznie więcej szczęścia, niż ich poprzedniczki sprzed kilku pokoleń. W dobie obecnych czasów nie jest żadnym problemem pozbycie się uciążliwego wąsika.
Wiele metod jest skutecznych, jak też pozytywnie wpływają na zdrowie. Na pierwszym miejscu liczy się tu komfort psychiczny, który to staje się znacznie większy, kiedy dbamy o nienaganny wizerunek.

Domowe sposoby na pozbycie się wąsika.

Do jednej z najlepszych metod usuwania wąsika zaliczyć należy domowe sposoby. Na pomoc przyjdzie tu na przykład pęseta. To za jej pomocą możemy się pozbyć pojedynczych włosków.
Bez wątpienia jednak ta metoda nie jest doskonała. Do efektów ubocznych zaliczyć tu należy dyskomfort związany z bólem. Włoski wyrywa się dosyć długo, efekt zaś utrzymuje się tylko przez kilka tygodni.
Alternatywą dla tego typu zabiegu będzie usunięcie włosków za pomocą depilatora elektrycznego. Warto go jednak wcześniej starannie wydezynfekować, co pozwoli uniknąć infekcji. Metoda tego typu jest mało przyjemna, jednak szybka. Efekt zaś jest bardzo podobny, jak przy użyciu pęsety.

Dobrym pomysłem jest też depilacja za pomocą specjalistycznego kremu, który to możemy nabyć w każdej drogerii kosmetycznej. Tu jednak istnieje ryzyko uczulenia. Jeśli bowiem nie zastosujemy się do zaleceń producenta – na skórze mogą pojawić się zaczerwienia i oparzenia.

Wiele pań w celu pozbycia się wąsika, sięga po maszynkę do golenia. Trzeba jednak przyznać, że po takim zabiegu szybko pojawia się odrost.

Kosmetyka na pozbycie się wąsika?

O wiele bardziej skutecznym sposobem będą zabiegi, które możemy wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym.
Mowa tu o znanej już i sprawdzonej depilacji laserowej. Rolą tego typu zabiegów jest zniszczenie cebulki włosowej. Efekty są trwałe pod warunkiem, że depilacja zostanie wykonana przez profesjonalistę.
Warto również wiedzieć, że w sklepach ze sprzętem elektronicznym można zakupić urządzenie do depilacji laserowej.
Aparaty tego typu są oferowane przez renomowanych producentów, którzy dają gwarancję, że efekty będą skuteczne i bezpieczne dla zdrowia.