Wady i zalety suchej skóry

Sucha skóra to problem, na który narzeka wiele osób. Jest stosunkowo cienka i znacznie bardziej, niż pozostałe rodzaje skór – narażona na zmarszczki. Paradoksalnie jednak ten gatunek cery posiada wiele atutów. Jednym z największych jest fakt, że taka skóra wygląda ładnie. W tym wypadku nie ma problemów, z tym, że się świeci, czy też niespodziewanie pojawią się na niej niezbyt estetyczne wypryski.

Jak dbać o suchą cerę…?

Aby nasza sucha skóra nie sprawiała nam większych kłopotów – warto dbać o jej odpowiednie nawilżenie.
Podstawowym elementem pielęgnacji będzie tu picie odpowiedniej ilości wody. Eksperci od zdrowego odżywiania standardowo zalecają tu półtorej litra wody mineralnej. Warto przy tym pamiętać, by była niegazowana.
Jeśli będziemy pamiętać o tym, by pić odpowiednią ilość wody, nie tylko poprawi się stan naszej skóry, lecz również będziemy się cieszyć nienaganną sylwetką.

Osoby, które są posiadaczami suchej skóry powinny zwrócić szczególną uwagę także na to, by nie kąpać się zbyt długo. Zbyt intensywne kąpiele pozbawiają skórę sfery lipidowej i powodują jej wysuszenie. Dobrze jest tu pamiętać o dobroczynnym odżywianiu skóry po myciu. Tu znakomicie sprawdzi się oliwka. Należy ją wetrzeć delikatnie w ciało tuż po kąpieli.

Jakie kremy stosować przy suchej skórze?

Aby przez długi czas cieszyć się piękną cerą, należy stosować do niej tłuste kremy. Będą one znakomitym opatrunkiem dla spragnionej nawilżenia skóry. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednią aplikację tego typu specyfiku. Podczas nakładania preparatu na twarz trzeba pamiętać o tym, by nie przyczynić się do powstania zmarszczek rozciąganiem skóry. Krem należy oklepywać delikatnie i nakładać go punktowo. Specyfik ten będzie o wiele łatwiejszy w rozprowadzeniu, jeśli poczekamy chwilę z kremem na twarzy. Substancja pod wpływem temperatury ciała nabierze płynnej konsystencji, co pomoże subtelnie wmasować ją w skórę.

O czym pamiętać przy suchej skórze?

Warto wiedzieć, jakie czynniki negatywnie wpływają na zdrowie i kondycję naszej skóry. Będą to przede wszystkim te zjawiska, które będzie mogli zminimalizować. Do jednego z największych błędów zaliczyć należy palenie. Jest ono bardzo szkodliwe. Szczególnie uciążliwe jest też spędzanie dużej ilości czasu w zbyt suchym pomieszczeniu. Tu na pomoc przyjdą nam wszelkiego rodzaju nawilżacze powietrza.
Skóra sucha jest też wrażliwa na urazy. Pod żadnym pozorem nie należy jej drapać. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasza cerę – będzie cieszyła nas swoim pięknem przez długie lata.