Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Kobiety potrafią zrobić naprawdę dużo, by stan ich uroda była oszałamiająca. Są nawet w stanie ingerować w to, jak wyglądają poprzez odjęcie czegoś lub też dołożenie. Nie zawsze jednak musi to odbywać się metodą inwazyjną. Można zawsze przecież zastosować coś tymczasowo.

Sztuczne rzęsy na dobre okazje

Jedną z metod na subtelne upiększenie swojej osoby, jest zastosowanie sztucznych rzęs. Jest to coś, czego tak naprawdę nie sposób zauważyć, o ile zostało zrobione umiejętnie i naprawdę się przy tym postarano.

Taki zabieg można zlecić kosmetyczce lub też każda kobieta może to zrobić sama, czy też ewentualnie z pomocą swojej przyjaciółki. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeśli kobieta umówi się na wizytę do specjalistki, jaką jest kosmetyczka, to może być pewna, że cały zabieg skończy się sukcesem i wszystko będzie wyglądało wręcz idealnie. Jednak jaki jest tego minus? Praktycznie jedynym i największym minusem jest cena. Jest to dość drogi zabieg. Ma to jednak swoje powody. Dobra kosmetyczka zazwyczaj postara się o to, by każda rzęsa była przyklejona do pary i to osobno. Zabiera więc to o wiele więcej czasu, lecz jest też dokładniejsze. Jeśli natomiast kobieta zdecyduje się zrobić to sama lub z pomocą przyjaciółki, to po pierwsze przez przypadek i nieumiejętność może dojść do uszkodzenia oka, czy też może to wyjść nie tak, jak powinno.

Jednak jeśli już kobieta zdecyduje się na zakładanie sztucznych rzęs, to powinna wiedzieć jak to zrobić. W kilku krokach cały proces można opisać właśnie tak:

1. Zanim sztuczne rzęsy zostaną nałożone, przy pomocy czarnego lub brązowego eyelinera powinna zostać przyciemniona linia znajdująca się tuż nad górną powieką.
2. Naturalne rzęsy należy dokładnie wytuszować, jednak zwracając uwagę na to, aby nie pozostały one posklejane, czy też, aby nie było na nich żadnych grudek.
3. Przy pomocy pęsety, bardzo ostrożnie należy wyjąć sztuczne rzęsy z pudełka.
4. Rzęsy powinny być idealnie dopasowane do oka, dlatego należy je wcześniej przymierzyć „na sucho”, by ewentualnie dokonać jakichś poprawek.
5. Gdy długość rzęs jest już odpowiednia, można na pasek zaaplikować odrobinę kleju, a następnie odczekać do minuty, aż nieco zaschnie.
6. Teraz już wystarczy tylko umieścić rzęsy sztuczne, jak najbliżej linii rzęs naturalnych i lekko docisnąć.
7. Jeśli widać jakieś niedoskonałości, można to poprawić eyelinerem.

Jak widać, wystarczy tylko kilka kroków, by poprawić swój wygląd. Jeśli wiec istnieje tylko ku temu okazja, warto wypróbować sztuczne rzęsy. Może to zrobić oszałamiający efekt, jednocześnie nie będzie widać żadnej sztuczności.