Makijaż w stylu gwiazd

Gwiazdy filmowe, muzyczne i tak dalej, to osoby, które są inspiracją dla wielu zwykłych ludzi. Szczególnie jako inspiracja służą celebrytki. Ich uroda jest na tyle wyjątkowa, że wiele kobiet chciałoby wyglądać jak one.

Co zrobić, by wyglądać jak gwiazda?

Po pierwsze i najważniejsze, należy zaakceptować samą siebie. Żadna kobieta, jeśli nie zaakceptuje swojego wyglądu, nie będzie dla siebie wyglądała wyjątkowo. Kobiecie, która nie szanuje swojego wyglądu, nie pomoże żaden makijaż. Czy to oznacza, że ona jest na tyle brzydka? Oczywiście, że nie. To po prostu oznacza, że może być przepiękna nawet bez makijażu, ale nie pozwala jej na to psychika.

Jeśli kobieta doszła już do tego etapu samoakceptacji, to można rozpocząć stylizację na gwiazdę. Oczywiście najlepiej byłoby kierować się tym, jak wygląda nasza ulubiona celebrytka. Jednak nie zawsze ma prawo to wyjść. Niektórym kobietom po prostu niektóre typy makijażu nie pasują, tak samo, jak nie pasują im style ubierania, nawet jeśli w ten konkretny sposób ubiera się ich ukochana fotomodelka. Jednak jeszcze nie wszystko jest stracone. Co teraz trzeba by zrobić? Znaleźć celebrytkę, która jest bardzo podobna do niej i próbować mieszanki różnych stylów, lecz bardzo podobnych, w taki sposób, by jak najbardziej upodobnić się do uwielbianej celebrytki, a jednocześnie by wyglądać przepięknie.

Makijaż w stylu Katy Perry

Bardzo charakterystyczną celebrytką, która wygląda naprawdę dobrze i potrafi zadbać o swój wygląd, jest Katy Perry. Nigdy chyba nie przesadza ona z makijażem, tak żeby był on zbyt nachalny. Jednak potrafi zrobić go w taki sposób, by dobitnie podkreślić swoje walory. Styl, który można przepisać Katy, to styl pin up girl. Czyli jednym zdaniem można stwierdzić, że Katy wie, jak stary styl przenieść do naszych czasów, by wyglądał naprawdę świetnie. A jak wykonać makijaż, by upodobnić się do tej gwiazdy? Można to już zrobić w kilku krokach:

1. Na całe oko nałożony zostaje fioletowy cień w kremie.
2. Przed zaschnięciem cienia, staramy się nałożyć różnokolorowy brokat.
3. Załamanie powinnyśmy podkreślić średnim odcieniem brązu.
4. Cielisty cień, wykorzystamy do zmatowienia obszaru pod łukiem brwiowym.
5. Na dolnej powiecie stosujemy zielony, połyskujący cień.
6. Zewnętrzną stronę dolnej powieki pokrywamy ciemniejszym odcieniem zieleni (matowy).
7. Dla kontrastu wewnętrzne kąciki należy rozświetlić białym, połyskującym cieniem.
8. Teraz wystarczy na linię wodną nałożyć zielony eyeliner i dołożyć ewentualne tuszowanie rzęs.

Tak w kilku krokach można właśnie upodobnić się do prawdziwej gwiazdy.