Kredyt konsolidacyjny – dokumenty wymagane przez bank

Chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego i połączyć kilka uciążliwych zobowiązań w jedno, które zagwarantuje niższą ratę? Konsolidacja może być świetnym rozwiązaniem, należy jednak pamiętać, że bank przed udzieleniem takiego kredytu będzie wymagał od kredytobiorcy spełnienia odpowiednich warunków, które umożliwią uzyskanie zgody kredytowej.

Chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego i połączyć kilka uciążliwych zobowiązań w jedno, które zagwarantuje niższą ratę? Konsolidacja może być świetnym rozwiązaniem, należy jednak pamiętać, że bank przed udzieleniem takiego kredytu będzie wymagał od kredytobiorcy spełnienia odpowiednich warunków, które umożliwią uzyskanie zgody kredytowej. Jak przygotować się do złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny? Poświęć kilka minut i przekonaj się, czego bank będzie od Ciebie oczekiwać.

Umowy kredytów które chcesz skonsolidować

W ramach konsolidacji, możliwe jest spłacenie kredytów i usług finansowych, które zostały zawarte z bankami. Do tej grupy należą kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, karty kredytowe, zadłużenie na rachunku, a nawet kredyt hipoteczny. Z oferty należy wykluczyć pożyczki pozabankowe, których nie można spłacić, korzystając z kredytu konsolidacyjnego.

Bank zechce dokładnie zapoznać się z warunkami zaciągniętych przez Ciebie kredytów, a dane zawarte w umowie pozwolą także na uregulowanie zadłużeń, zgodnie z obowiązującymi warunkami. Konieczne jest zatem dostarczenie przynajmniej kopii zawartych umów.

Potwierdzenie Twoich stałych zarobków

Bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy, czy masz realną możliwoć spłacenia zadłużenia, o jakie się ubiegasz. W tym celu wymagane jest dostarczenie zaświadczenia od pracodawcy, które poza kwotą Twojego wynagrodzenia, musi potwierdzić także rodzaj zatrudnienia. O kredyt konsolidacyjny mogą się ubiegać wyłącznie osoby, które są w stanie potwierdzić odpowiednimi dokumentami. Zdolność kredytowa odgrywa istotną rolę, szczególnie przy konsolidacji zobowiązań. Posiadając wysoką zdolnośc kredytową, bank umożliwi zaciągnięcie wyższego zadłużenia, również takiego, które będzie wyższe niż kwota Twoich zadłużeń. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie części gotówki na dowolny cel, co może przypominać ofertę dodatkowego kredytu gotówkowego.

Historia kredytowa

Kredytobiorca nie musi osobiście dostarczać do banku informacji na temat swojej historii kredytowej. Trzeba jednak pamiętać, że bank skontaktuje się Biurem Informacji Kredytowej i przeanalizuje uzyskany raport na temat potencjalnego kredytobiorcy.
Kredytodawca sprawdzi, czy Klient nie ma zaległości w spłacie zobowiązań, a także jak przebiegały wcześniej zawarte umowy. Należy pamiętać, że zła historia kredytowa zdyskwalifikuje osoby ubiegające się o konsolidację. Bank udzieli takiego zadłużenia, tylko w przypadku wiarygodnych Klientów, którzy nie mają długów odnotowanych w comiesięcznie aktualizowanym raporcie. Dlatego też warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, zanim sytuacja stanie się na tyle poważna, że nie będziesz w stanie opłacać rat kredytów, na które się zobowiązałeś. W przeciwnym wypadku kredyt konsolidacyjny może okazać się niemożliwy do uzyskania, nawet jeżeli Klient wyraża chęć spłaty zadłużeń, dzięki obniżonej racie miesięcznej.